Konečně to někoho napadlo! HP bude prodávat ve velkém myš se čtečkou otisků prstů Zabezpečí váš počítač na maximum

24.10.2018 13:45 / od Michal Šrajer
/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__1_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__2_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__3_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__4_.jpg
  • Cena myši se bude něco málo přes tisíc korun
  • Nová myš od HP umožní zabezpečit jakýkoli počítači pomocí čtečky otisků prstů
  • Vše funguje přes nativní funkci Windows Hello, kterou má každý počítač s Windows 10 již v sobě

Stejně jako u telefonu jde i u počítače o neskutečně návykovou záležitostMožná si z toho řada z vás nevšimla, ale už dost dlouhou dobu se snaží Microsoft u Windows 10 rozšířit funkci jménem Windows Hello. Jedná se jednoduše o lepší zabezpečení, kdy je možná svůj počítač chránit i biometrickými údaji, jako je sken obličeje či otisku prstu. Pokud máte starší notebook, bez čtečky otisků či bez infračervených kamer pro odemykání obličejem, tak na tuto funkci pochopitelně nikdy nerazíte. Stále častěji ovšem vycházejí nové notebooky a hybridní zařízení se čtečkou otisků prstů a mohu vám potvrdit z vlastní zkušenosti, že stejně jako u telefonu jde i u počítače o neskutečně návykovou záležitost. 

Co ale dělat, když máte doma pod stolem velký desktop a ne notebook? Na case velkého počítače by asi žádný rozumný výrobce čtečku otisků nedával. Nabízí se ovšem velice jednoduché řešení, kterou bohužel zatím všichni výrobci příslušenství opomíjeli. Čtečka otisků by přeci dávala perfektní smysl v myši, na kterou musíte stejně vždy sáhnout. Že to je super nápad si řekli také v HP, a tak nám dnes představili novou myš HP USB Fingerprint Mouse. Už vás tedy ani u vašeho počítače nemusí obtěžovat dlouhé heslo. Stačí na přihlašovací obrazovce přitisknout prst na čtečku uprostřed myši a už jste v systému. Minimálně do pracovního prostředí kanceláří, kde odejde a dáváte počítač často do spánkového režimu by se takto rychlé přihlašování určitě hodilo. Hodí se upozornit, že dříve už tu podobné myši byly, ale ty se chlubily ještě zastaralými čtečkami. Nedávno představilo podobnou myš jen Xiaomi, ale její dostupnost je pochopitelně horší než u HP.

Krom čtečky je poté ovšem myš od HP zcela obyčejná. Citlivost lze nastavit v rozmezí 800 až 1600 DPI a je laserová. Nečekejte zkrátka tlačítka navíc, závaží, extra citlivost a podobně. Herní myš to skutečně není. Pokud vás poté trápí zabezpečení vašeho otisku, tak žádný strach. Data se ukládají přímo do čipu v myši, který je zašifrovaný. HP USB Fingerprint Mouse půjde do prodeje až v prosinci za nemalých 1,3 tisíce korun po přepočtu s daní, což není málo. Vánoční dárek by to ale mohl být pěkný. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.