Konečně je to tady! Nejlevnější verze iPhonů 12 budou mnohem lákavější než dříve Apple až letos dotahuje konkurenci

11.05.2020 16:30 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
 • Apple si chystá u letošních iPhonů vylepšit základní paměťové varianty všech modelů.
 • I levný iPhone 12 a iPhone 12 Max mají mít Super Retina OLED panel s tenčími rámečky a Full HD+ rozlišením.
 • Nové informace jsou zarážející především vzhled ke dříve spekulovaným cenám.

Během posledních 24 hodin se nové informace ohledně iPhonů 12 kupí. Nyní dostáváme konkrétně bližší detaily o jménech, základních verzí telefonů a jejich displejích. Zaprvé si povíme, že základním modelem bude letos 5,4palcový iPhone 12, který dostane také 6,1palcového sourozence pod jménem iPhone 12 Max

Zadruhé mají mít oba modely nové OLED displeje od firmy BOE, která dodává panely také pro Huawei. Právě díky BOE by měl Apple výrazně snížit náklady na výrobu a vyvážit tak zároveň vyšší náklady na nový výrobní proces s mnohem tenčími rámečky než loni. Zajímavě zní také fakt, že displeje telefonů jsou označovány jako Super Retina, což by znamenalo rozlišení jako u iPhonu X a XS, které měly rovněž Super Retina displeje, tedy Full HD+ rozlišení.

Co zní však možná ještě nejlépe, Apple hodlá vylepšit základní nejlevnější verze telefonů. Ať už jde o nový iPad, MacBook Air, MacBook Pro nebo Mac Mini, všechny tyto modely dostaly letos v základu větší úložiště než dříve a iPhony nebudou výjimkou. Nový procesor Apple A14 s 5G mají tak podporovat v základu 4 GB RAM, a především konečně 128GB úložiště, což bude už určitě stačit drtivé většině uživatelů. Trvalo to, ale nakonec se přeci jen dočkáme.

Všechny informace jsou však velice podezřelé vzhledem k dříve spekulované ceně, která by měla činit 649 dolarů za menší iPhone 12, tedy necelých 20 tisíc korun s daní. Zatímco větší iPhone 12 Max má stát 749 dolarů, což nám dává necelých 23 tisíc korun. To jsou vzhledem k daleko lepší výbavě na Apple a zejména letošní rok velice lákavé ceny.


Stejně podezřele působí také dražší modely, které ponesou jméno iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, tady nás překvapení nečeká. Tyto telefony budou mít opět displeje s označením Super Retina XDR, přičemž se přidá také 120Hz technologie ProMotion. Novinkou bude rovněž podpora 10bitových barev u displeje, což nám dá nově celou jednu miliardu barev namísto běžný 16,7 milionů u tradičních 8bitových displejů.

Také iPhony 12 Pro se pochlubí větší paměti, kdy naroste i RAM. Zde bude procesor A14 doplňovat hned 6 GB RAM a 128GB úložiště. A pak tu jsou ty ceny, které by měly být úplně stejné jako loni. Za základní iPhone 12 Pro bychom tedy dali 30 tisíc korun a za iPhone 12 Pro Max 33 tisíc korun. Tím by Apple všemi modely ve velkém přidusil konkurenci s Androidem, která je často stejně drahá nebo i dražší. Taková netradičně agresivnější cenová politika by mohla nespočet lidí letos přetáhnout do jablečných sadů. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • sgrundza29-12. květen 2020

  Ač mě tenhle rok Samsung sklamal tak je třeba uznat že kdo chce ten nejlepší mobilní zobrazovač co vůbec na světě je tak musí nakupovat u Samsungu, ale kdo ví třeba tenhle BOE bude dobrej i když já osobně to tipuju že do 3 měsíců budou po internetu kolovat zprávy o problémech s diplejem v iPhonu. Což doufám že se můj nevyplní když chci tenhle rok přejít a to jen proto že Apple se stal nejlevnější vlajkou.

  Odpovědět 
 • Čivas-12. květen 2020

  Přejít od Androidu k iOS je stále více a více lákavější. Když zatím letos všichni výrobci s Androidem cenově "zklamali". Jsem rád, že Apple konečně upustil IPS displeje, ale jít do BOE je trochu riziko. Ale nehažme flintu do žita, třeba si je Apple dokáže kvalitativně uhlídat.

  Odpovědět 
 • cellbreaker-11. květen 2020

  S těmi OLEDy od BOE to ještě může dopadnout všelijak - viz. článek Mobilizujeme: Apple obchází kontroverzi. Displeje pro iPhone SE radši nevyrábí v Číně... Snad nás s tenčími rámečky opět nenavštíví Bendgate ;) Ale jinak super :) Jen ty ceny, a především 128GB v základu jsou hodně podezřelé, tím by se Apple připravil o nemalé jednotkové zisky.

  Odpovědět 
 • damanvinc-11. květen 2020

  Říkal jsem si, že v tomhle roce už se může stát cokoliv, ale že by iPhony excelovaly v poměru cena/výbava? :D Ale nevadilo by mi, kdyby se trochu zdražilo u základních 12, aby měly alespoň 90Hz. 90/120/144Hz se mi vždy těžce opouští.

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.