Konečně! Google se naučil vyhledávat písně podle vašeho broukání či pískání Na tohle jsme čekali roky

  • Google přidal do svého vyhledávače/Asistenta na iOS i Androidu novou funkci.
  • Je založena na strojovém učení a dokáže podle pískání, broukání či zpívání vyhledat hudební skladby.
  • Nezáleží přitom na tom, jak dobrý hudební sluch máte, Google si dokáže vždy poradit.

Google přidal do svého vyhledávače konečně funkci, kterou by asi každý z nás někdy v životě potřeboval. Znáte to, najednou si vzpomenete na nějakou písničku, znáte melodii, broukáte si jí, ale ani jedno slovo z písně se vám nevybaví. Zkoušíte napsat své “la la lala” do Googlu, ale ten nic nenajde. Inu, nyní už něco najde díky funkce “hum to search” (zabroukejte k vyhledání). Díky ní stačí zabroukat, zapískat nebo zazpívat a Google se pokusí písničku najít.

Reklama

Tuto novinku najdete v Google aplikaci pro iOS i Android, přičemž můžete použít rovněž Google Asistent. Stačí se Asistenta zeptat, aby rozpoznal písničku, nebo klepnout na novou ikonku vyhledávače písničky vespod obrazovky. Po vašem minimálně 10sekudovém zapískání či zabroukání vám Google vždy ukáže hned několik možných odpovědí, přičemž u každé uvidíte pravděpodobné procento shody s vaším pěveckým výkonem. Poté stačí jen na předložené písničky klepnout a poslechnout.

Jak už tomu bývá u Googlu zvykem, tak je celá funkce poháněna strojovým učením, který umí převádět audio melodii na speciální sekvence čísel. Právě díky porovnání vaší sekvence a sekvencí písní v databázi se pak pokusí poznat správnou skladbu. Celý systém je navíc teprve na začátku. Díky strojovému učení se bude funkce postupně zlepšovat s tím, jak jí budou lidé po celém světě častěji používat.

Prozatím si můžete funkci vyzkoušet na iOS pouze, pokud máte systém v angličtině. Oproti tomu na Androidu je podporováno už 20 jazyků, ale Google neřekl, které přesně to jsou. V každém případě se však bude postupně přidávat více jazyků na obou platformách.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.