Konec mlčení! Sony poodhalí zítra svůj PlayStation 5 Stačí nám i pouhá fotka konzole

17.03.2020 16:45 / od Michal Šrajer
foto:  Sony
  • Po dlouhém mlčení oznámilo Sony na zítřek nečekaně stream.
  • Během něj nám Mark Cerny poodhalí schopnosti a výkony PlayStationu 5.

Dlouhé měsíce jsme čekali na jakékoli konkrétní informace o PlayStationu 5. Zatímco Xbox se v průběhu posledních měsíců a dní celý kompletně odhalil včetně specifikací, Sony zatvrzele mlčelo. Zítra v 17:00 našeho času se však konečně dočkáme online streamu, ve kterém známý architekt platformy PlayStationu Mark Cerny představí hlouběji novou konzoli PS5. 

Zda půjde o hlubokou sondu do hardwaru, jakou poskytl včera Microsoft, je samozřejmě otázkou, ale v současné situaci budou fanoušci rádi za jakoukoli oficiální informaci. Možná ještě více se však čeká na oznámení Sony ohledně her, které na novou generaci konzole míří. Internetem totiž kolují v posledních dvou týdnů velice zajímavé informace z nespočtu různých zdrojů. 

Sony chce podle všeho odkoupit značky Metal Gear, Silent Hill a Castlevania od Konami. Dokonce už mají být dvě hry Silent Hill ve vývoji, přičemž jednu má na starosti opět Hideo Kojima, který kdysi pracoval pro Konami na projektu Silent Hills. Zároveň mají být v přípravě remaky prvního a druhého dílu Metal Gear a nová Castlevanie, jež by měla připomínat Bloodbrone. Což je dokonalé snoubení značky a žánru, dle mého názoru.  

Pokud by se potvrdily zejména tyto zvěsti, získá Sony velice rychle už nyní velké vedení nad Xboxem, co se atraktivních titulů týče. Všechny tyto značky by totiž měly přijít pochopitelně exkluzivně na PS5. Už PS4 má jednu z nejlepší knihoven exkluzivních titulů a pokud by PS5 získalo navíc tyto legendární jména, mohlo by mít Sony zaručeno vítězství v další konzolové válce velice rychle. Přeci jen dělají platformu především skvělé hry, které jinde nenajdete, a ne pouze výkon v tabulce a kdo má větší čísla. Prozatím buďme však rádi, pokud dostaneme zítra alespoň jeden obrázek designu konzole. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.