Konec konzolí? Xbox One X má údajně podporovat Steam a Epic Game Store Jen do toho

11.01.2020 08:00 / od Honza Nuc
foto:  Microsoft
  • Microsoft podle posledních spekulací pracuje na tom, aby jeho nová konzole Xbox Series X obsahovala takzvaný Windows Mode.
  • Bylo by tak možné přepnout klasický Xbox systém do plnohodnotných

Pokud bychom se takového Xboxu opravdu dočkali, byla by to pro Microsoft malá revoluce, respektive pro hráče. Zatím není známo, jak by systém fungoval. Buď by si uživatel hned na začátku při zapnutí Xboxu vybral, který systém by chtěl používat (případně si ho následně doinstaloval), nebo je zde další možnost, která by byla dle mého daleko lepší. V systému Xboxu by byla přímo volba zapnout Windows Mode a celý systém by se přepnul. Uživatel by si pak pouze přepínal a nestaral se o nic navíc. Proč by ale Microsoft dával možnost využívat i klasické Windows 10?

Je to velice jednoduché. Přepnutím na klasická "okna" dostane uživatel možnost přihlásit se do služeb jako Steam nebo Epic Games a mít přístup ke všem hrám, které tyto dva herní obchody nabízejí a jež má uživatel případně již zakoupené. Na Xboxu byste tak mohli možnost hrát hry, které normálně na této konzoli nemáte, třeba Horizon Zero Dawn a mnoho dalších titulů. To by mohlo Xbox vyšvihnout na přední místa prodejů, pokud by bylo opravdu možné mezi systémy jednoduše přepínat. V podstatě byste si mohli z konzole udělat klasické PC. No, jako bychom to neříkali, že nový Xbox vypadá spíš jako počítač, než konzole.

Zda se spekulace potvrdí poznáme během letošního roku. Microsoft totiž plánuje začít prodávat Xbox Series X už letos před Vánoci. Dá se však vždy předpokládat, že už se okolo letních prázdnin dozvíme více podrobností z uniklých informací. Přece jen, úniky jsou běžné a my je máme rádi.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.