Konami se pustilo do výroby herních počítačů A neříká si za ně zrovna málo

04.08.2020 13:30 / od Petr Kubec
  • Japonská herní firma, proslavená kupříkladu serií Metal Gear Solid, se snaží zaujmout novými desktopy.
  • Přijímá předobjednávky na tři nové stroje série Arespear.

První ze strojů nové herní značky Arespear, základní verze, s označením C3000 nám nabízí solidní výkon v podobě procesoru Intel Core i5-9400F, 8 GB DDR4-2666 RAM, 512GM SSD a herní grafiky Nvidia GeForce GTX 1650, a to za 1 760 dolarů, v přepočtu okolo 39 000 korun. Výkonu by tak mělo být dost i na náročnější hraní. Na druhou stranu se cenou katapultuje rovnou mezi již zavedené značky a nabízí se otázka, zda v takové konkurenci obstojí. Moc důvěry ani nevzbuzuje samotná grafika, kterou není těžké nalézt v strojích kolem dvaceti tisíc, ve své cenovce je tak spíše podprůměrná a očekával bych silnější.  

U jeho větších a dražších bratříčků již žádné kompromisy nepřicházejí v potaz, oba stroje mají stejný hardware a liší se jen podsvícením skříně. Chlubí se procesorem Intel Core I7-9700 s vodním chladičem, 2x 8 GB DDR4-2666 RAM, stejným 512 GB SSD plus 1TB pevným diskem a grafikou Nvidia GeForce RTX 2070 Super. Plusková verze navíc nabízí lákavé RGB boční podsvícení skříně, a to za příplatek kolem čtyř a půl tisíce korun. Zde již není pochyby, že se jedná o špičkové herní mašiny, které ještě nějaký ten rok bude pěkně těžké zapotit, však i cena to dává naprosto tušit. C7000 bude k dostání za 3016 dolarů, tedy přibližně 67 000 korun, případně 3 226 dolarů, v přepočtu zhruba 71 500 korun, za plusovou verzi s podsvícenou skříní.

Ani jedna z verzí nenabízí WiFi, pouze 1Gb/s Ethernet, případně se tak musí počítat s koupí adaptéru. Skříně pak obsahují dva USB 3.1 Gen porty, DisplayPort, HDMI a DVI-D.

Arespear C3000

Kromě samotných počítačů také firma představuje i herní klávesnice a sluchátka. Můžete tak značkou Arespear kompletně vybavit váš stůl. Vzhledem ke svým cenám se však počítače nejspíše neuchytí, každopádně je to zajímavý (a rozhodně ne špatný) vstup na pole herních strojů. Doufejme, že příště Konami Amusement trošku změní cenovou politiku, protože svou výbavou a designem nejde o špatné desktopy, cena je však bohužel značně nadsazená.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-5. srpen 2020

    PCgamer, který si sám ne(po)staví, ne(vy)tuní a láskyplně nehýčká svého miláŠka nestojí ani za řeč!

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.