Kompletní specifikace Pixelu 4a jsou venku společně s novými fotkami Velké představení už ani nemá smysl

10.04.2020 13:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
 • Díky únikům celého prodejního balení už víme kompletní specifikace Pixelu 4a.
 • Půjde stále o na dnešní poměry kompaktní zařízení s 5,8palcovým OLED displejem.
 • Fotoaparát zde bude pouze jeden z původních Pixelů 4, avšak měl by zvládnout natáčet poprvé 4K video v 60 FPS.

Po delší době se opět dozvídáme něco nového o levnějším Pixelu 4a, který se má představit již velice brzy. Původně se měl ukázat jako jeho předchůdce na vývojářské konferenci Google I/O v květnu, ale ta se letos pochopitelně zrušila. Prozatím tedy není jisté, jestli Google odhalí telefon na nějakém speciálním online streamu, nebo zkrátka jen rozešle tiskovou zprávu. V každém případě se stále počítá s květnovým odhalením.

Pojďme už ale k novinkám. Dnes totiž unikly prakticky všechny specifikace telefonu, čemuž se nelze divit. Už jsme mohli vidět v posledních dnech spoustu fotek zařízení přímo v prodejním balení a výrobci krytů už obrázky Pixelu vesele prezentují. Díky tomu všem mám tak potvrzeno, že telefon přijde na trh skutečně se Snapdragonem 730, 6 GB RAM a 64/128GB úložištěm UFS 2.1, přičemž to vše bude v plastovém těle.

Displejem se stane na dnešní dobu kompaktní 5,8palcový Full HD+ OLED panel s průstřelem pro přední 8Mpx kamerku. Z druhé strany nebude chybět jediný 12Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, který už známe z dražších sourozenců. Toto má být však poprvé, kdy zvládne tento snímač v Pixelu natáčet 4K video v 60 FPS. Pod foťákem je pak pouze tradiční čtečka otisků prstů.

Chybí jakákoli voděodolnost, bezdrátové nabíjení či microSD slot. Avšak určitě potěší bezpečnostní čip Titan M, zůstává 3,5mm jack pro sluchátka a malou 3080mAh baterie bude dobíjet 18W USB-C. Telefon bude k dispozici v černé či modré barevné variantě, přičemž se objevují stále ještě zmínky o větším Pixelu 4a XL, ale o jeho existenci nemáme žádné větší důkazy. Cena základního Pixelu 4a se má pohybovat kolem 365 eur, tedy 9 900 Kč v přepočtu.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cunik.krochkroch-10. duben 2020

  To je úbohosť, že Google nemá mobil ktorý by maj aj širokouhlý foťák, IP68 a k tomu aj optickú stabilizáciu. Neviem, či sa smiať, alebo plakať.

  Odpovědět 
 • netije-10. duben 2020

  To uz ani ta Xperia 10 II nevypada tiez az tak zle. Sice len SD665, ale.....

  Odpovědět 
 • cellbreaker-10. duben 2020

  Recording 4K/60(!)fps? Na obyčejném SD730? Trochu úlet Michale :D - viz. ofiko Q datasheet! Použitelný (že by konečně a to zrovna u basic modelu? ;) čip kamery je přece jak by pravil klasik Albert: ...pouze jednou, nikoli jedinou podmínkou ;)

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.