Kompaktní MateBook 13 od Huawei není žádným průkopníkem, ale prodávat by se u nás měl Opět přicházíme o další zajímavé zařízení

21.01.2019 14:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Huawei vyrábí notebooky MateBook už nějaké dva roky, ale u na našem trhu na ně nenarazíte
  • Přitom i nový MateBook 13 s hliníkovým tělem, krásným displejem s tenkými rámečky a dobrým hardwarem by mohl mít úspěch
  • Navíc letos přidává Huawei i nové NFC funkce, díky nimž si rozumí notebook s telefony Huawei

Huawei se velice rychle dostal mezi smetánku výrobců telefonů, ale to není jediné, v čem umí Huawei zazářit. Překvapivě povedené jsou také notebooky řady MateBook, na které ovšem u nás moc snadno nenarazíte. Na CESu však tyto kousky byly a já jsem si nemohl odpustit menší zastávku u zbrusu nového MateBooku 13

Na první pohled jde o velice pohledný stroj, který je vyroben z hliníku. Celá konstrukce působila bytelně a zařízení bylo lehké i tenké. Ostatně tenké byly opět také rámečky kolem 13palcového 2K IPS displeje, jenž vypadal skvěle. Těmi se ale chlubily už předchozí modely. Mnohem více mě zaujal daleko větší touchpad, avšak po vyzkoušení mé zaujetí rázem zmizelo. Působil totiž poměrně nekvalitně a levně. Na podsvětlené klávesnici se mi pak psalo docela dobře a většina lidí by k ní neměla moc výtek. Na mě byl však zdvih kláves moc nízký.  

Co potom rozhodně nebude nízké je výkon. Nový procesor Intel Core i7 8. generace, 8 GB RAM a 512GB SSD s dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce MX150 rozhodně cílové skupině uživatelů postačí. Není to ale žádný herní stroj. Předností by mohla být i výdrž baterie. Ta má 42 Wh, což by mohlo vystačí podle Huawei na nějakých 10 hodin používání. K dobíjení lze poté použít jeden ze dvou USB-C portů a moc rád vidím také čtečku otisklů prstů zabudovanou do zapínacího tlačítka.

Co je však podle mě největší výhodou MateBooku 13 je snaha Huawei o menší propojení se svými smartphony. Pokud máte telefon Huawei, tak je možné přes NFC do notebooku rychle poslat nějaké soubory a podobně. Není to sice žádný Apple AirDrop, ale stejně jsem rád, že chce dát Huawei alespoň svým uživatelům nějakou výhodu a propojuje svůj ekosystém. 

Zkrátka a jednoduše vypadá MateBook 13 jako hezký notebook s tak trochu všedními vlastnostmi. Není tu hybridní konstrukce, dotykový displej, obří baterie či rekordně tenké rámečky. Jako konkurence pro MacBook Air vypadá ale zdatně. Teď je ale otázkou cena, kterou zatím ještě neznáme. Ostatně se ani neví, kdy se začne tenhle kousek prodávat, i když nás to nemusí moc trápit. U nás jej stejně snadno nenajdete. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.