Koloběžky Lime obsadily Prahu Sdílená ekonomika se rozjíždí na plné obrátky

21.10.2018 16:25 / od Petr Hudec
/Photos/HONOR_8X_3.jpg

Sdílená ekonomika v podobě pseudo taxiků Uber a Liftago se v Praze už nějakým způsobem zabydlela i přes protesty taxikářů. Nyní přichází další konkurent v podobě elektrických koloběžek Lime a my vám řekneme jak jednoduše a rychle tato koloběžka funguje.

Představte si, že se potřebujete rychle přemístit z bodu A do bodu B po Praze, kde provoz je čím dál tím hustší. Vlastní auto už spousta lidí vzdalo, body A a B od sebe nejsou zas tak daleko a jízda metrem v rámci 2 stanic zabere nejvíc času tím, než se do metra a z metra dostanete. Samozřejmě, můžete zvolit chůzi pěšky, ale v případě, že spěcháte, přijde vhod právě zmíněná koloběžka Lime.

Aplikace LimeCelý uvodní proces vám nebude trvat déle jak 3 minuty. Nejprve je potřeba stáhnout aplikaci Lime. Stačí k tomu připojení mobilu na internet a z Google Play nebo Apple App store dojde ke stažení naprosto zdarma. Po instalaci je potřeba projít úvodními animacemi a připárovat vaší aktuální platební kartu a dobít si virtuální peněženku. Nejmenší částka pro dobytí je 100Kč, přičemž, pokud si zvolíte částku vyšší, dostanete i jakýsi kredit navíc.

Volnou koloběžku uvidíte na přehledné mapě Prahy, včetně ikonky o stavu dobití baterie a přibližné vzdálenosti, kterou je schopna koloběžka na uvedené nabití ještě ujet. Šikovná funkce je i zvoneček, kterým můžete koloběžku rozeznít, pokud ji na uvedeném místě, kde by měla být, nemůžete najít.

Koloběžku aktivujete jednoduchým načtením QR kódu v aplikaci po stisknutí tlačítka "Scan to ride". Pokud použijeme hantýrku taxislužeb, nástupní sazba činí 25Kč a poté platíte za každou minutu používání 2Kč až do doby, než dojedete do cílové destinace a opět přes tlačítko v aplikaci koloběžku neuzamknete. Výsledná částka za použití se vám okamžitě strhne z kreditu a po uzamčení koloběžky vás ještě aplikace vyzve k vyfocení místa, kam jste koloběžku dali. To za předpokladu, že by ji obsluha nemohla najít, eventuelně tak, aby byl případný důkaz, kdybyste koloběžku umístili nevhodně, třeba doprostřed chodníku.

Pozor si dejte pouze na 2 věci - nejezděte tam, kde je to zakázané - třeba přímo po pěších zónách v Praze a v rámci bezpečnosti noste přilbu.

Samozřejmě není všechno zlato co se třpytí. Koloběžky jsou konstruovány pro americký trh, kde jsou všechny cesty vyasfaltované a pražský povrch kočičích hlav jim úplně nesedí. Už jsme se setkali i s pár rozbitými i rozlomenými koloběžkami valejícími se po Praze a už jen čekáme, zda Lime na tento fakt budě nějakým způsobem reagovat. Před jízdou vám doporučujeme si zkontrolovat, zda je koloběžka v provozuschopném stavu a zejména, zda nejsou uvolněny šroubky na řídítkách. To by se stávat nemělo, protože koloběžky jsou každý večer sváženy k dobití a kontrole, ale člověk nikdy neví. Tak šťastnou jízdu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.