Kladivo na konkurenci. To je OnePlus 7 Pro s 90Hz displejem a nejlepším hardwarem na trhu Na levnější OnePlus 7 se trochu pozapomnělo

15.05.2019 12:50 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • OnePlus 7 Pro má očekávaný 6,67palcový Quad HD+ displej s 90 Hz a zaoblenými boky
  • Přední kamerka vyjíždí z těla zařízení a je zde nově trojitý fotoparát - 48 Mpx + teleobjektiv + širokoúhlý objektiv
  • Snapdragon 855, až 12 GB RAM, nové UFS 3.0 úložiště, 4000mAh baterie jsou samozřejmostí
  • Zařízení stojí minimálně 18 tisíc korun, avšak ořezané OnePlus 7, což je jen vylepšený model 6T, stojí jen 14 tisíc

Všechno kolem obou telefonů už znáte z úniku, ale hodíme si opáčko. Hlavní chloubou OnePlus 7 Pro je rozhodně displej typu Fluid AMOLED. Ten má obřích 6,67 palců, poprvé Quad HD+ rozlišení, podporu HDR10+ a především je 90Hz. V kombinaci s pověstně rychlým prostředím bude tak tento kousek tím nejplynulejším a nejrychlejším telefonem na trhu. Mimochodem má ten displej i jemně zaoblené boky, je v něm ultra rychlá a větší optická čtečka otisků třetí generace a nechybí krásně tenké rámečky bez notche či průstřelu. 

Přední 16Mpx kamerka je tak řešená vyjíždějícím mechanismem, přičemž telefon umí detekovat pád a případně rychle kamerka zajede. OnePlus přitom mechanismus testovalo na 300 tisíc vysunutí, takže kdybyste prý použili kamerku 50krát denně, tak vám vydrží více jak 16 let. Dokonce se můžete na stránkách OnePlus podívat na video, kde celých 12 hodiny mechanismus je vyjíždí a zajíždí.


Čistý design v nově krásně modré pak na zádech narušuje jen lehce vystupující fotoaparát. Ten je opět poprvé u OnePlus trojitý. Je zde samozřejmě 48Mpx senzor od Sony se světelností f/1.6 a optickou stabilizací. Spolehnout se můžete také na HDR+ či noční režim. Dále je zde 3násobný zoom díky 8Mpx teleobjektivu rovněž s optickou stabilizací a posledním foťákem je 16Mpx širokoúhlý foťák se 117 stupni záběru bez optické stabilizace. Ten v poslední době používá také spousta telefonů. OnePlus se pak chlubilo, že tahle soustavička získala v DxOMarku 111 bodů, což je pouze o bod méně než P30 Pro. Avšak recenze zatím neznějí úplně tak pozitivně a všichni mají foťáky za dost dobré, ale pořád je to největší brzda telefonu.  

Co se hardwaru týče je to jasné. Snapdragon 855, 6 až 12 GB RAM a 128 až 256GB úložiště. To uložiště je ale speciální. Díky zdržení ohebného Samsungu je OnePlus prvním telefonem s rychlým UFS 3.0 úložištěm, které je skoro jednou tak rychlé jako běžná úložiště. Baterie má poté nyní 4000 mAh, nechybí bleskové Warp Charge nabíjení či nové chlazení. Android 9 je schován pod skvělou nadstavbou Oxygen OS, nově jsou zde Dolby stereo reproduktory a domov tu má pořád i hardwarový přepínač režimů. 

Co telefon ztrácí třeba na Galaxy S10 je chybějící 3,5mm jack, žádný slot pro microSD karty, žádné bezdrátové nabíjení a chybí i certifikace voděodolnosti. Byť OnePlus jasně ukazuje, že nějaké té vodě telefon vzdorovat dokáže, ale prostě nemá certifikaci. K dispozici je telefon v lesklé černé a zlaté barvě nebo v té nádherné matně modré.  


Zklamáním jsou bohužel ceny. Zatímco v Americe je základní 6/128GB model za 670 dolarů, což je v přepočtu něco málo nad 15 tisíc korun, ale v Evropě je za 700 euro, což nám dává přesně 18 tisíc. Verze 8/256 GB je za 19 tisíc a 12GB model se dostal už na 21 tisíc. V balení ovšem nejsou sluchátka či kryt, takže někdo musí počítat ještě s dalšími investicemi. 

Telefon si svým paramtetry rozhodně minimálně v té 8GB verzi cenovku obhájí a právě tahle verze za 19 tisíc je ta nejlákavější, na což spoléhá i OnePlus a jen v této verzi si můžete vibrat ze všech barev. Pokud ale chcete nové OnePlus, avšak nemáte tolik peněz, je zde stále i levnější OnePlus 7. To shrnul výrobce na pódiu bohužel asi jen ve dvou minutách, ale pozornost si stále zaslouží. 


Jde v podstatě o vylepšené OnePlus 6T. Je tu stejný 6,41palcový Optic AMOLED s Full HD+ rozlišením, 60 Hz a malým notchem. Čtečka otisků v něm je však vylepšená z modelu Pro a stejně tak jsou zde i stereo reproduktory. Hardware je také stejný, avšak přišli jsme o tu 12GB verzi. Hlavní 48Mpx foťák na zádech má pak lehce horší světelnost f/1.7, ale má pořád optickou stabilizaci. Druhý foťák je bohužel už jen senzor pro rozmazání pozadí, takže ani šíro ani teleobjektiv. Velké zklamání. Stejně jako u modelu 6T je i zde baterie o kapacitě 3700 mAh a 20W nabíjení. 

OnePlus 7 bylo představeno v černé i parádní rudé barvě, avšak ta bude jen v Číně a Indii. A navíc se tento kousek nedostane vůbec ani do Ameriky, tam bude jen “Pročko”. OnePlus dělá zvláštní rozhodnutí. Každopádně cena za 6/128GB verzi je 549 euro, čili 14 tisíc korun a vyšší 8/256 GB stojí 15 a půl tisíce. Upřímně, mít i tento kousek širokoúhlý foťák či teleobjektiv namísto toho senzoru pro mazání pozadí, tak by mohl být hodně zajímavý. Nebo kdyby do něj OnePlus vrátilo 3,5mm jack, tak by mělo telefon pro starší fanoušky i ty, kteří chtějí to nejlepší. Takhle je ale OnePlus 7 takové nemastné neslané a jedná se vlastně jen o OnePlus 6T S.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.