Když to nejde naživo, půjde to virtuálně. Někteří piloti Nascar zasedli za herní volant Skvělý nápad!

26.03.2020 14:41 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Ve Spojených státech jsou zrušené oblíbené závody Nascar, ale některé týmy nezoufají.
  • TJ Majors z #22 NASCAR týmu zvedl telefon a začal obvolávat známé z branže a vznikl z toho zajímavý nápad.

TJ Majors je takzvaný spotter týmu 22, což znamená, že stojí na tribuně a sleduje, co se na dráze děje. Poté předává informace pomocí vysílačky řidičům na dráze. Majors o víkendu zjistil, že teď bude mít hodně času a rozhodl se s tím něco dělat. "Když jsem byl v pátek doma, byl to velice divný pocit. Byl jsem se svými dcerami, když zrovna přišla zpráva o tom, že se všechno (závody Nascar) na dva týdny přerušuje a začal jsem přemýšlet, co všichni lidé okolo Nascar budou asi dělat v neděli (pravidelný den závodů, pozn. red.)," vyjádřil se Majors.

Majorse napadlo, že by mohl kontaktovat další lidi a hlavně řidiče z týmu, aby si spolu zajezdili alespoň v naplánovaném závodu ve hře iRacing. Nicméně po kontaktování kolegů nakonec vzešel nápad, že si založí ve hře svůj vlastní závod přímo na stejné závodnické trati v Atlantě. Stačilo už zavolat viceprezidentovi iRacing, aby jim takový závod povolil. Ten byl naštěstí z nápadu nadšený a dal svolení.

Závod Majors a ostatní pojmenovali The Replacement 100 a jakmile začali závod sdílet na sociálních sítích, spustila se lavina. Velké množství lidí, kteří se u Nascar pohybují totiž chtěli závodit také. Skvělé ale bylo, že zhruba polovina všech Nascar zaměstnanců, závodníků či jiných lidí, již iRacing hraje a mají doma PC sestavy, aby mohli hrát. Stačilo tedy jen naplánovat začátek a začít streamovat pro všechny.

První stream na Twitchi měl nejvýše 23 tisíc sledujících najednou, ale celkově živý přenos zhlédlo zhruba 70 tisíc unikátních uživatelů, a to během dvou hodin. Jde tedy vidět, že lidé o závodění zájem mají a i když nemohou vyjít ven, mohou si takto aspoň zprostředkovaně sledovat závody na internetu. Mohla by to být dobrá inspirace pro další sportovní odvětví.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.