Kdo bude mít lepší beztlačítkové ovládání? Nové VR ovladače Etee vyzívají Valve Index Ovládání virtuálna bude možná zase o něco lepší

13.03.2020 05:00 / od Petr Hudec
foto: techarena.cz
  • Nový chystaný ovladač nepoužívá žádná hardwarová tlačítka, namísto toho je plný senzorů.
  • Ukázková videa vypadají skvěle, bude zařízení podobně fungovat i v reálu?

Valve Index potěšil v loňském roce jistě mnoho zájemců o futuristické herní VR ovladače umožňující využití všech deseti prstů. Cena však nebyla úplně příjemná, váha vysoká a celkově ovladač žádnou díru do světa neudělal. Nyní společnost TG0 oznámila brzký start kickstarterové kampaně, která by měla pomoci zafinancovat jejich nový ovladač etee.

Zatímco první VR hry spoléhaly na tradiční používání ABXY tlačítek, ty moderní, jako je například očekávaný Half-Life: Alyx budou více spoléhat na intuitivnější ovládání, bez, pro casual hráče, složitých joysticků a přehršle tlačítek. A co může být přirozenějšího než používat jen pohyby vašich prstů a rukou v prostoru.

Po těle ovladače jsou dotykové plochy schopné rozpoznat stupeň tlaku a proximity senzory, které dokáží poznat vzdálenost prstů od přístroje. Na vrchu umístěná dotyková ploška funguje i jako trackpad a umožní přesnější míření nebo jiné úkony, kde potřebujete být maximálně přesní. Gesta jako míření ukazováčkem či přibližování prstů k sobě by měla být též podporována. Mapování vašeho pohybu v prostoru zajistí integrovaná podpora SteamVR Tracking, takže nebude potřeba dokupovat HTC Vive Tracker, jako je tomu u některých konkurentů.

Ovladač váží pouhých 75 g, což při delším hraní přijde jistě vhod. Ruce se tolik neunaví a i rychlé máchání rukama kolem sebe, např. při populární české VR hře Beat Saber, bude mnohem pohodlnější. Integrovaná baterie dobíjená přes USB-C port by měla zvládnout 6 hodin hraní a vydržet až 16 hodin v pohotovostním stavu. Vodě a prachu odolné tělo usnadní očistu po virtuálních bojích plných potu a slz.

Z ukázkového videa je kromě hraní her patrné využití např i pro ovládání dronu, ale to bude spíše zbožným přáním výrobce, než reálné využití v praxi. Cena prozatím není známa, více by mělo být jasno 1. dubna na již zmíněném Kickstarteru.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.