Kde je ASUS Zenfone 7? Už brzo se dočkáte! ASUS si letos dává s uvedením své vlajkové lodi pěkně na čas

22.06.2020 06:00 / od Petr Hudec
techarena.cz
  • První testy uniklých benchmarků naznačují chystaný Zenfone 7
  • ROG Phone 3 bude mít odlehčenou variantu
  • Dočkáme se v horizontu měsíce až dvou

ASUS je mnohá léta zavedeným výrobcem opravdu kvalitních telefonů a zejména Zenfone 5 a Zenfone 6 se těšily velké oblibě. Zenfone 5z nastartoval před 3 roky éru vlajkových telefonů za rozumnou cenu a o to víc vyhlížíme letošního nástupce právě v době, kdy všichni výrobci drasticky zdražili. Loňský Zenfone 6 s výklopným foťákem posunul opět laťku o kus dál a všichni letos čekáme, kdy se konečně představí Zenfone 7, s jakou výbavou, a hlavně s jakou cenou.

 

Minulý rok byl Zenfone 6 představen už v půlce května a proto se čím dál tím víc spekulovalo, jestli Zenfone 7 nakonec vůbec dorazí. Už v únoru jeho plánovanou existenci potvrdil Qualcomm, který vydal plánovaný seznam telefonů se Snapdragonem 865 mezi nimiž byl i Zenfone 7. Dlouho bylo ovšem ticho po pěšině, až teď unikl první výsledek benchmarku, kde se nový telefon ohlásil jako "asus ZF". Zachycený výsledek sice ještě není úplný, protože odhalil rychlost jen jednoho ze slabších jader procesoru, tím pádem se nedá 100% říct, jestli půjde o stejně přetaktovaný Snapdragon 865 jako u ROG Phonu 3, ale 16GB operační paměti naznačuje, že i tak se bude jednat o pořádnou bestii.

Podle uniklých fotek by ještě jednou z alternativ mohlo být to, že se jedná o slabší verzi chystaného ROG Phonu 3, který byl vyfocen s logem "Tencent Games". Pokud budeme vycházet z historie loňského ROG Phonu 2, bude se jednat pravděpodobně o jakousi odlehčenou verzi, o dost lacinější, ale zato předinstalovanou spoustou softwaru od tohoto "sponzora". V loňském roce se však tato odlehčenější verze k nám nedostala a stejně ani letos neočekáváme, že by došlo k jakékoli změně. V každém případě, jak jsem zmiňoval výše, uniklé označení "asus zf" v benchmarku na 99% značí, že se bude jednat o chystaný Zenfone 7. Ze zavedené praxe uniklých benchmarků s následným uvedením se tak Zenfonu 7 dočkáme nejspíš někdy v průběhu léta.

Teď už jen čistá spekulace. Vzhledem k tomu, kolik informací již uniklo ohledně ROG Phonu 3 a stále ještě nejsou známy novinářské pozvánky na oficiální představení, je dnešní uniklý benchmark pouze první vlašťovkou. Pokud půjdeme standardním scénářem, bude nějakou dobu trvat než unikne design, specifikace u některého z registrátorů, pár dní před představením budou následovat novinářské pozvánky a osobně tedy tipuju představení Zenfone 7 na přelomu srpna a září. Do té doby zůstaňte naladěni a my vás o všem budeme informovat.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.