Každým měsícem blíže konci. HTC má nejnižší příjmy za posledních 15 let Září byl pro HTC těžký měsíc... ale který nebyl

11.10.2018 16:00 / od Michal Šrajer
Asus ZS630KL Zenfone 6
  • Ani vlajkové HTC U12+ tedy společnosti nepomohlo a je otázkou, jak dlouho tu s námi HTC ještě bude
  • Tato čísla tak nasazují korunku posledním pár měsícům, kdy se prodeje propadaly stále hlouběji
  • Za září vydělalo HTC pouze 40,69 milionů dolarů, což jsou ty vůbec nejnižší příjmy za posledních 15 let

Na špatné zprávy kolem HTC jsme si mohli za posledních pár let už zvyknout. Společnost zkusila změnit svou strategii vlajkových modelů, vydávat méně telefonů, změnit jména, ale nic očividně nepomáhá. Hezkým odrazem potácející se společnosti je koneckonců i jejich letošní vlajková loď HTC U12+. Telefon, který má spoustu nesporných předností a velký potenciál, avšak drží jej zpátky nedomyšlené drobnosti a lpění na slavné minulosti, za kterou si nechává HTC stále zaplatit.  

HTC se vedlo lépe před příchodem smartphonů než nyní

Bohužel se společnosti nedaří zaujmout a získat si zpět své jméno, a tak se můžeme dívat pouze na pomalý pád výrobce, který v podstatě nastartoval Android a stál jednou na výsluní. Poslední měsíce byly pro HTC jedny z vůbec nejhorších a září tomu nasadilo korunku. Byly z něj totiž ty vůbec nejnižší zisky za posledních 15 let. Abychom si tuto informaci uvedli do perspektivy, to jsou horší příjmy než v době, kdy ještě ani neexistovala myšlenka dotykových smartphonů. HTC se tak vedlo lépe i několik před představením prvního iPhonu než nyní. 

Možná je načase, aby si HTC rozmyslelo, jaké telefony chce vůbec dělat, nebo zda v nich vůbec pokračovat. Divize virtuální reality Vive je na tom přeci jen dobře a jejich produkty jsou dost možná ty vůbec nejkvalitnější VR brýle na trhu. Nebylo by tedy od věci se soustředit pouze na VR a telefony nechat, nebo změnit kompletně zaměření. Osobně si myslím, že pokud by se HTC vzhlédlo třeba v Honoru, ASUSu či OnePlus, tak by na tom bylo mnohem lépe. Neměl bych nic proti, kdyby další vlajka od HTC nepatřila mezi ty úplné TOP střelce, ale byl by to velice dobře vybavený telefon s cenovkou kolem 13 tisíc korun. K tomu by se mohlo přihodit jen pár kousků ve střední třídě a možná by byla šance na přežití. Vzhledem k zprávám, že se ovšem pracuje na 5G nástupci HTC U12+ se Snapdragonem 855 se asi podobného přístupu nedočkáme. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.