Kamera pod displejem ještě není připravená, řekl viceprezident Xiaomi Je nutné vyřešit ještě několik věcí

31.01.2020 17:41 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi
  • Stále se řeší nejlepší umístění přední kamerky. Výrobci využívají výřezy, průstřely nebo vyjíždějící mechanismy.
  • Xiaomi však zkouší schovat selfie kamerku přímo pod displej. Viceprezident společnosti Lu Weibing se však na sociální síti Weibo vyjádřil, že u kamer pod displejem je ještě několik věcí, které se musí vyřešit, než bude hotovo.

Xiaomi už v polovině loňského roku zveřejnilo video, na kterém ukázalo prototyp telefonu s kamerkou pod displejem. Podle všeho se ale jedná o zapeklitější oříšek, než jsme si původně mysleli. Respektive, věděli jsme, že to nebude tak jednoduché a že nástup kamer pod displejem nebude tak rychlý, jak někteří z vás doufají. Lu Weibing se vyjádřil, že současné displeje mají takovou hustotu pixelů na palec, že na kamerku pod ním nedopadá dostatek světla. Kvůli tomu je výsledná kvalita fotografie daleko horší, než u normálních kamer.

Pokud se však hustota pixelů v části s kamerkami sníží, bude to prostě vidět. Celý displej bude mít třeba rozlišení QHD, ale čtvereček či obdelníček u kamer bude mít rozlišení například čtyřikrát horší a na displeji to zkrátka vidět půjde. Není to tedy (prozatím) ideální řešení, jak schovat přední kameru, aniž byste narušili displej. Výřez, průstřel i kamerka pod displejem prostě ten displej prostě vždycky naruší. Jediným momentálním řešením, které displej nenaruší, jsou právě ony vyjíždějící kamerky.

Myslím si, že letos ještě o kamerách pod displejem uslyšíme. Přece jen, kromě Xiaomi na nich pracuje také Oppo, Nokia a údajně i Samsung. Dokud však nebudou nějaké použitelné prototypy, žádný z výrobců s takovými kamerkami na světlo světa nevyjde.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.