Již tento pátek startuje mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite ve stylu Pokémon Go V Česku si však musíme ještě počkat

19.06.2019 13:58 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Velice očekávaná hra Wizards Unite začne svůj život tento pátek v Americe a Británii.
  • Pomalý rozjezd začíná až nyní po měsíci testování v Austrálii a na Nové Zélandu.
  • Tato nová AR hra od Niantic je v jádru velice podobná Pokémon Go, které má rovněž toto studia na svědomí.
  • Ke stažení bude titul samozřejmě zcela zdarma pro Android a iOS.

Dlouho očekávaná mobilní hra ze světa Harryho Pottera konečně klepe na dveře. Už dříve přišel mobilní titul z tohoto světa, jenž se snažil svést na úspěchu Pokémon Go, avšak až nyní dostáváme to pravé ořechové. Za hrou Wizards Unite totiž stojí vývojářské studio Niantic, které vyvinulo právě již zmíněný hit s ”kapesními monstry”.  

Hra je už měsíce v beta testování v Austrálii a na Novém Zélandu, avšak od pátku začíná postupně globální start hotové verze hry. Nejprve budou moci začít čarovat 21. června kouzelníci z Ameriky a Británii, jak také jinak vzhledem ke kořenům Harryho Pottera. Kdyby se nedostala hra mezi prvními do Británie, tak by bylo mezi fanoušky určitě menší pozdvižení. Prozatím si tedy musíme nechat zajít u nás chuť, ale Niantic hodlá rychle doplňovat další země. Jen nechce do začátku opět zažívat problémy se servery jako u Pokémonů, což je logické, ale na druhou stranu už by mělo být studio na podobnou zátěž připraveno vzhledem k síle značky. 

Pokud jde o náplň hry, tak je základ skutečně stejný jako u Pokémonů. Jde o hru s rozšířenou realitou založenou na chození a vaší lokaci. Je v ní ovšem daleko více komplexnějších funkcí a prvků, které dělají z Harryho Potter více "pravou hru", než byly původní Pokémon Go. Namísto pokémonů pak budete ve Wizards Unite bojovat s různými mýtickými monstry či záporáky z knih a filmů kouzelnického světa, který se budeme snažit všichni společně zachránit.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.