Jeden notch je vám málo? Sharp vám nabízí kompaktní telefon se dvěma Fešák to zrovna není

15.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Shrap Aquos R2 Compact je 5,2palcový telefon s notchem nahoře i dole
  • V horním je čistě jen kamerka v dolním čtečka otisků prstů
  • Telefon nabídne Snapdragon 845, 120Hz displej či 22,6Mpx fotoaparát s optickou stabilizací

Pokud to nevíte, tak Sharp má ve skutečnosti na svém kontě vůbec první telefon s tenkými rámečky. Nikoho jiného tento design v roce 2014, kdy Sharp Aquos Crystal vyšel, ještě ani nenapadl. Tedy později jsme zjistili, že Microsoft testoval prototyp Lumie se stejně tenkými rámečky rovněž v roce 2014, ale to jsme nikdy neměli ani vědět. Takový je prostě Microsoft. Vymyslí něco parádního, vyzkouší si to vyrobit a pak to opustí. 

Tenhle článek je ale o Sharpu tak zpět k němu. Byť má na svém kontě první “bezrámečkový” telefon, tak společnost velice rychle zaspala. Postupně se to však snaží dohánět, ale nejsem si jistý, zda se vyplatí nový směr, kterým se tento výrobce vydal. Nový telefon Aquos R2 Compact se totiž uchýlil k notchům. Ano, čtete správně. Telefon má skutečně hned dva notche. Jeden menší nahoře čistě jen pro přední kamerku a druhý vespod, kde najdeme čtečku otisků prstů. Rámečky celkově přitom nejsou nejtenčí. 


Proč se uchýlil Sharp k takovému řešení? Inu, jak název napovídá, nový telefon je maličký a čtečka na zádech prý nebyla moc ergonomická. Telefon má totiž 5,2palcový displej a tím už přecházíme k parametrům, které jsou skvělé. Onen Full HD+ displej využívá technologie IGZO LCD stejně jako Razer Phone. To znamená 120Hz obraz, takže Android 9.0 Pie zde poběží neuvěřitelně plynule. Nejnovjěší Android tu přitom vlastně musel být, jelikož až Pie podporuje nativně rozhraní pro dva notche najednou.

Výkon dodává Snapdragon 845, jsou zde 4 GB RAM a uložiště má 64 GB. Můžete jej ovšem rozšířit microSD kartou. Nechybí ani USB-C, jenž dobíjí baterii s kapacitou 2500 mAh. Hlavní fotoaparát se pyšní optickou stabilizací a má 22,6 Mpx. Přední kamerka v notchi má poté 8 Mpx a podporuje také odemykání obličejem. 

Sharp Aquos R2 Compact půjde do prodeje až v polovině ledna a dostupný bude s největší pravděpodobností pouze v domovském Japonsku. Cenu zatím jestě bohužel neznáme. Já už se však lehce děsív budoucnosti. Když se Sharp hned chytl možnosti Androidu Pie mít dva nothce u modelu R2, tak nechci vidět jak bude vypadat model R3. Pie totiž dovoluje i tři notche.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.