Je to oficiální. Apple potvrdil zdržení iPhonu 12 Doufejme alespoň v říjen

31.07.2020 13:30 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Po spekulacích a Qualcommu se ke zdržení začátku prodeje letošních iPhonů vyjadřuje samotný Apple.
  • Finanční ředitel společnosti potvrdil, že letos se začnou telefony prodávat o pár týdnů později než loni.
  • Nejdříve se tedy iPhonů 12 dočkáme až koncem října.

Nedávno jsme se dozvěděli přímo od Qualcommu, že Apple v žádném případě nemůže stihnout vydání iPhonů 12 ještě v září. Tím se vyvrátily předchozí zvěsti, že by měl Apple stihnout vše jako obvykle. Vypadá to, že v období pandemie to holt nemá nikdo lehké, ani tak obří společnost. Navíc i ty poslední zbytečky naděje dnes zavrhl sám Apple.

Luca Maestri, finanční ředitel společnosti, potvrdil, že letošní generace vlajkových iPhonů přijde později než obvykle. “Jak víte, minulý rok jsme začali prodávat iPhony koncem roku. Tento rok očekáváme, že budou dodávky k dispozici o pár týdnů později.”

Jinými slovy bychom měli začít počítat s prodejem iPhonů 12 spíše až ke konci října. Apple už dříve začal prodávat některé iPhony až později po představení, ale alespoň některé modely byly vždy dostupné hned v září. Toto bude poprvé, kdy nevyjde vůbec žádný nový iPhone v září. Tím pádem budou mít výrobci telefonů s Androidem trochu delší čas než obvykle, aby prodávali vesele své nové telefony, než přijde jablečná lavina. Pokud se totiž potvrdí nedávno uniklé ceny, bude letos konec roku ve znamení Applu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-1. srpen 2020

    S tou Apple lavinou bych byl raději hodně opatrný Michale, na podzim totiž bude mít nemálo lidu úplně jiné starosti, jak nový iPhone... ..v USA především - viz. i už od srpna snížení podpory v nezaměstnanosti ze $600 na pouhých $200 a od září konec zákona omezujícího propouštění z velkých firem, takže přijde mohutná vlna nezaměstnaných, která již nyní opět nabírá na síle nad 2miliony nových loserů týdně... U nás, potažmo v Evropě a i jinde globálně to nebude lepší, tím spíš až dorazí chřipka + další virózy a jim v patách bohužel i bakterie, což se časově zrovna kryje s předpokladem startu prodeje iP12ek... I když mě to nemálo mrzí a na SUPER :) 5,4" basic se sám hodně těším a půjdu do něj i kdyby to mělo být to poslední, co udělám, tak ač nechci být špatným prorokem sukces obdobný iPSE2 se konat jen tak nebude :( ..mimochodem u těch cen jsi nezohlednil běžný Apple faktor Evropa, tj. nejen překlopení dolarové ceny na eurovou, což by standardně pokrylo DPH, ale rovněž "distribuční" příplatek á la vysokohorská přirážka ±100€... Snad si ho letos Apple s předpokladem mizerných prodejů protentokrát odpustí, ale nevsadím na to ani vorla...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.