Je libo telefon se dvěma displeji a čtečkami otisků prstů. Pak je Nubia X pro vás Škod, že na našem trhu asi jen tak nebude

02.11.2018 13:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Telefon nabídne nesmírně tenké rámečky kolem 6,26palcového IPS displeje
  • Navíc přihodí i menší OLED displej na zádech, díky čemuž není potřeba selfie kamery
  • Zbytek výbavy je veskrze vlajkový se Snapdragonem 845 a až 8 GB RAM
  • Telefon se prodává zatím pouze v Číně v přepočtu za 10,5 tisíce korun a více

Notch se stal letos velice rychle módním trendem číslo jedna. Skoro každý výrobce má telefon s výřezem v displeji pro přední kamerku, avšak každému musí být jasné, že moc dlouho se notch v mobilním průmyslu neohřeje. Výřezy v displeji jsou pouze ústupkem ve snaze pokrýt celou přední plochu telefonů displejem, takže jakmile se vyřeší, kam umístit přední kamerku, je po problému a výřez postrádá smysl. I notch však můžeme už nyní vyřešit mnoha způsoby. Samsung prostě jen nechává širší rámeček nahoře i dole, Vivo má motorizovanou vyjíždějící přední kamerku, Oppu vyjíždí celý vršek telefonu s předními a zadními foťáky a Xiaomi s Honorem vsadili na vysunovací konstrukci ve stylu retro sliderů.  

Existuje však ještě jeden možná mnohem nákladnější způsob. Prostě se úplně zbavíte přední kamerky a dáte na záda displej, čímž se z hlavního fotoaparátu stane i selfie fotoaparát. Přesně to udělala nyní Nubia, která myšlenku druhého displeje na zádech rovnou i více rozvinula. Nová Nubia X má téměř celý předek pokrytý velkým 6,26placovým Full HD+ IPS displejem a za zádech jen menší 5,1palcový HD+ OLED panel. Podobnou konstrukci měla již dříve třeba Yota, avšak ta má namísto OLED displeje na zádech jen E-Ink, který konzumuje  ještě méně energie. 

Hlavním úkolem druhého OLED displeje je samozřejmě, abyste mohli fotit selfie a viděli se u toho. Díky druhému displeji můžete ovšem fotit také z mnohem zajímavějších úhlů, kdy byste si museli s normálním telefonem třeba lehnout na zem a podobně. Zkrátka dostanete větší flexibilitu. Najdeme tu také umělou inteligenci, které rozpozná až 4 tisíce scén a upraví podle nich fotku. Ještě větší trénink dostala umělá inteligence u portrétního režimu. Telefon by měl totiž rozpoznat váš etnický původ, stavbu obličeje, věk či tón pleti a základě toho upraví přímo vám na míru zkrášlení a bokeh efekt. Samotný duální fotoaparát se pak skládá z 16Mpx senzoru se světelností f/1.8 a 24Mpx senzor se světelností f/1.7. 

OLED displej však využijete i mimo focení. Můžete používat klidně tento menší displej jako primární, přičemž Nubia automaticky rozpozná, na jakou stranu se díváte, nebo můžete obrazovku přepnout manuálně. To uděláte tak, že se dotknete obou čteček otisků prstů najednou. Ano, čtete správně. Nubia X má krom dvou displejů také dvě čtečky otisků. Každou hezky na jedné straně v hliníkovém rámu. Software bude uživatele také povzbuzovat, aby večer používal výhradně právě OLED displej, který má certifikovaný třívrství filtr modrého světla


Pokud zrovna nebudete zadní displej používat, nemusí být také pořád vypnutý. Může fungovat jako Always On a zobrazovat vám hodiny, notifikace, události v kalendáři a podobně. Nebo na něj můžete dát jen nějakou pěknou tapetu. Dokonce skýtá druhý displej výhodu i pro hráče. Zadní strana může totiž díky nim fungovat jako dvě tlačítka navíc nahrazující tradiční triggery na konzolovém ovladači. 

Druhý displej skýtá také výhodu pro hráče, kdy funguje jako tlačítka navícZbytek telefonu pak čítá Snapdragon 845, až 8 GB RAM a maximálně 256GB úložiště. Slot pro microSD či bezdrátové nabíjení tu nenajdete. Zamrzet může také kapacita baterie. Člověk by řekl, že pro dva displeje tu bude muset být opravdu pořádná baterka, ale kdepak. Máme zde pouze 3800 mAh, což je i vzhledem k ostatním vlajkám podprůměr. Systém je poté Android 8.1 Oreo s vlastní nadstavbou.

Nubia X se začíná prodávat již nyní pouze v Číně. U nás má Nubia ošemetné zastoupení a většina telefonů se sem pořádně bohužel nikdy nedostane. Pokud byste ovšem přeci jen toto nesmírně zajímavé zařízení chtěli, tak čistě v přepočtu dáte za nejlevnější 6/64GB variantu 10,5 tisíce korun. Nejdražší a zároveň tedy i nejvybavenější 8/256GB varianta vyjde poté na 14 tisíc korun.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.