Jak zprovoznit na náramku Mi Band 4 české znaky a zobrazit jméno volajícího Návod zatím pouze pro Android

08.07.2019 12:10 / od Honza Nuc
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Pokud jste si koupili nový chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4, určitě řešíte podstatný problém, kterému se uživatelé nevyhnuli ani u dřívějších generací náramku.
  • Jedná se o absenci českých a slovenských znaků při příchozích notifikacích a také to, že při příchozím hovoru se nezobrazí jméno volajícího.
  • Přinášíme vám návod, jak

U dřívějších generací chytrých náramků Mi Band bylo možné nainstalovat český nebo slovenský firmware, který přidal veškeré slovenské nebo české znaky. Nový firmware pro Xiaomi Mi Band 4 prozatím neexistuje, ale lze ho jednoduše obejít. Bohužel mají štěstí prozatím jen uživatelé, kteří mají telefon s Androidem. Stačí si nainstalovat z Google Play aplikaci Tools & Mi Band. V obchodě sice stojí 85,99 Kč, ale pokud plánujete mít náramek dlouho, popřípadě si pak koupit i jeho dalšího nástupce, určitě se investice vyplatí. Pokud se vám nechce za aplikaci utrácet, můžete si počkat na český/slovenský firmware.

Aplikace Tools & Mi Band funguje obdobně jako oficiální aplikace Mi Fit od Xiaomi. Tools & Mi Band ale automaticky převede znaky s diakritikou (háčky, čárky) na text bez diakritiky a tudíž už s notifikacemi nemá Mi Band 4 problém. Taktéž dokáže zobrazit jméno nebo číslo volajícího. 

Nejprve je potřeba si samotnou aplikaci Tools & Mi Band stáhnout a nainstalovat. Důležité je mít spárovaný Mi Band 4 (nebo starší) s oficiální aplikací Mi Fit, ve které poté vypnete veškerá upozornění a notifikace. V aplikaci Tools & Mi Band tyto notifikace poté zapnete a nastavíte si, jaká upozornění vám mají chodit, stejně tak povolíte oznámení příchozího hovoru. Poté, co všechny tyto možnosti povolíte, budou už vám notifikace chodit bez diakritiky a budou krásně čitelné. 

Výhodou Tools & Mi Band je i to, že si můžete na plochu telefonu připnout widget ukazující ušlé kroky, stav baterie nebo srdeční tep. To by mohla umět i oficiální aplikace od Xiaomi, ale bohužel tomu tak není. V neoficiální aplikaci samozřejmě uvidíte veškeré informace jako v té oficiální - výsledky měření vaší aktivity, srdeční tep a další důležité statistiky.


Tools & Mi Band - STÁHNOUT

 Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • hansolo78-před 5 dny

    Netreba kupovat aplikaciu ale v nastaveniach pridat anglicky jazyk ale dat zmenit a potom spat na jazyk ktory by ste radi, a vsetko funguje aj bez platenej aplikacie.

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.