Jak správně dezinfikovat telefon? TOP 5 rad jak bojovat proti virům Rychle a snadno

14.03.2020 09:00 / od Honza Nuc
/Photos/blog-1510/honor-9x-m_14.jpg
  • Mobilní telefon s sebou bereme téměř všude - do ložnice, koupelny, na záchod nebo prostě kamkoliv ven. Kvůli tomu se na jeho povrch dostane spousta bakterií a nečistot.
  • Sepsali jsme pro vás několik tipů, jak svůj telefon udržet v čistotě.

Vždy je potřeba dodržovat určitá hygienická opatření, mezi které patří především mytí rukou. K čemu je však fakt, že si umyjete ruce, když pak sáhnete na telefon, jež může mít na svém povrchu spoustu bakterií a nečistot. Moc lidí nad tím nepřemýšlí, ale telefon máme stále při sobě a přitom se jedná přímo o lapač bakterií. Vyčištění mobilního zařízení je přitom velice snadné a zvládnete to v několika krocích.


Vypněte telefon

Úplně jako první před tím, než začnete s čištěním, vypněte mobilní telefon. Není to samozřejmě úplnou nutností, ale přece jen budete zařízení nějakou dobu čistit, dotýkat se displeje i tlačítek a stálé zapínání obrazovky a možné spuštění některých funkcí by vás mohlo za chvíli iritovat. 


Nezapomeňte si umýt ruce

Před samotným čištěním telefonu si pořádně umyjte ruce. Můžete využít klasického mýdla, případně i dezinfekce. Pokud chcete být velice důkladní, využijte klidně obou možností.


Připravte si hadřík k čištění

Velice důležitou věcí při čištění telefonu je mít ten správný hadřík. Můžete samozřejmě použít klasický papírový kapesník či ubrousek, daleko lepší je však hadřík či utěrka z mikrovlákna. Pamatujte, že nikdy nepoužívejte utěrku, která má hodně hrubá vlákna, která by teoreticky mohla displej poškrábat.


Čistící prostředek na bázi alkoholu

Tak co, ubrousek či utěrku z mikrovlákna už máte? Skvělé! V tom případě už stačí na kapesník nebo utěrku nanést přípravek na bázi alkoholu (třeba přípravek k čištění brýlí nebo fotoaparátu). Ale pozor! Nikdy nenanášejte čistící přípravek přímo na displej telefonu. Nepoužívejte ani žádný čistě alkoholový přípravek ani žádný tvrdý alkohol, mohli byste tak zničit oleofobní vrstvu, která displej chrání. 

Stačí pak celý telefon pořádně otřít a nevynechat jediné místečko. Pokud k telefonu máte i kryt, nezapomeňte vyčistit i ten.


Telefon nikomu nepůjčujte

V případě, že jste telefon důkladně vyčistili, můžete jej znovu zapnout. Poté si nejlépe opět umyjte ruce. Nezapomeňte, že byste neměli svůj telefon nikomu půjčovat, abyste předešli riziku případných přenosů bakterií a virů.

I když to může být těžké, vyvarujte se vytahování mobilního telefonu v MHD. No a pokud vám někdo bude volat, klidně využijte bezdrátových sluchátek (pokud je máte) k tomu, abyste hovor vyřídili. Zkuste si taky přestat brát telefon na toaletu. Přece jen, na toaletě je bakterií spousta a uvědomte si, že si zařízení berete i na stůl, když obědváte. Tu chvilku na záchodě bez toho telefonu vydržíte, ne? Aspoň si přečtete obsah voňavého spreje, který tam máte.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.