Jak přenést data z Androidu na iOS? Zde je nejjednodušší způsob jak na to!

26. říjen 2019
1 min.
3
0
0
foto: techarena.cz
  • Jednoduchý způsob, který zvládne naprosto každý
  • Přenesete rychle ta nejdůležitější data jako fotky, kontakty, aplikace, kalendáře, záložky, účty...
  • Nebojte se, i nový iPhone vás bude určitě bavit

Nevíte si rady s převodem dat na svůj nový Apple iPhone?

Pořídili jste si nový iPhone, zapli jste jej, ale veškerá data zůstala na vašem starém Android  zařízení? Tento jednoduchý návod vás provede tím, jak nejjednodušeji převést svá data z Androidu na IOS. A nebojte se, zvládne to opravdu každý. V průběhu nastavování nového iPhonu zvolte možnost přenosu dat z jiného Android zařízení na kterém si stáhněte aplikaci "Move to iOS". Odkaz na aplikaci naleznete dole pod tímto článkem.

Reklama

Tímto způsobem přenesete kontakty, historii zpráv, webové záložky, e-mailové účty, kalendáře, fotky, videa a kupodivu i všechny nainstalované aplikace, ovšem pouze když budou dané aplikace na AppStoru zdarma. V případě, že jste si koupili některou z aplikací na Google Play, bude potřeba ji na iPhonu znova koupit. Z testování vyplynulo, že tento způsob fung uje na telefonech s Androidem 8.1 a starším, což nemusí být pro uživatele aktuálních telefonů zrovna příjemné.. Aplikace byla otestována na Androidu 9 Pie, ale při přenosu vykazovala jisté dávky potíží.

Přenos dat z Androidu 8.1 a starších

Vzhledem k tomu, že přenášíme data, tak první věc, kterou byste měli udělat je nabít oba telefony do 100%. Po dobití baterie připojte Android k Wi-Fi síti.

Jestliže používáte prohlížeč Chrome na svém starém Androidu a chcete přenést i záložky, ujistěte se, že máte před zahájením procesu aktuální verzi aplikace.

Dále, zapněte svůj nový iPhone a následujte kroky na obrazovce do doby, než se dostanete na obrazovku "Aplikace & Data". Následně zvolte "Přenést data z Androidu"

Na svém Android zařízení nainstalujte aplikaci "Move to iOS" z Google Play a otevřete ji. Poté se vraťte zpět na iPhone, klepněte na "Pokračovat" a na obrazovce se objeví 6 - 10 místný kód, tak jak je uvedeno na obrázku.

Poté už jen stačí na Android telefonu klepnout "Pokračovat", odsouhlasit podmínky použití a opsat 6-10 místný kód, který se objeví na iPhonu a zvolit si co chcete na cílový iPhone přenést a je to.

Samozřejmě, teď budete muset chvíli čekat, protože čím více dat k přenosu máte, tím déle to potvrvá. Takže se pohodlně usaďte, udělejte si kafe a můžete očima hypnotizovat telefon. Schválně, jestli to převede rychleji. Pokud by se vám čekat něchtělo, doporučuji proces spustit před spaním nebo v době, kdy telefon nebudete potřebovat. Dejte si pozor na to, že i když na vašem starém Androidu to bude vypadat, že je již proces u konce, přesto vyčkejte a nechte oba telefony ležet, než "načítací lišta" na iPhonu nedojede do konce. 

Samozřejmě jsou i druhy dat, která do svého telefonu tímto převodem nepřevedete. Jedná se o data přímo obsažená v některých aplikacích, typicky třeba soubory PDF nebo písničky. Ty je potřeba přetáhnout samozřejmě ručně pomocí programu iTunes, který je volně ke stažení ze stránek Applu. Dnes již však existuje spousta aplikací, kde vaše data mají možnost být uložená na cloudových (vzdálených) úložištích výrobce aplikace a vám se po stažení aplikace a přihlášení se do ní na jiném zařízení, data automaticky dotáhnou. Toto je samozřejmě služba výrobce konkrétní aplikace a je potřeba si zjistit jakým způsobem nabízí výrobce migraci dat mezi zařízeními.

Pokud přenášíte data z Androidu 9 a novějších

Pokud váš Android telefon běží na Androidu 9 a novějším, doporučuji tento způsob vyzkoušet. Za zkoušku nic nedáte. V případě, že by tento způsob nefungoval, je možné použít aplikace třetích stran, například "AnyTrans" se kterou by měl přenos proběhnout v pořádku a popíšeme si ji v jednom z dalších dílů.

Na konec, pokud jste silně ponořeni do ekosystému Googlu, nemusíte se bát přechodu, protože na iPhonu je spousta Google aplikací k dispozici, jako třeba: Google Chrome, Gmail, Google Drive, Google Kalendář, Google Mapy, Google Fotky, YouTube, atd...

A nezoufejte, i na iPhonu si užijete spoustu zábavy. Vyzkoušejte třeba nové komiksové filtry.

Reklama

Pevně věřím, že vám tento článek pomohl se seznámit se systémem iOS a celkově vám přechod z Androidu na iOS usnadnit. No a pokud by vás napadlo i něco dalšího, napište to dolů do diskuze pod tímto článkem.

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.