Jak přejít co nejsnadněji z iOS na Android? Poradíme Nebaví vás starý iPhone? Pomocí tohoto jednoduchého způsobu přejdete na Android!

03.11.2019 06:00 / od David Petrák
foto:  Google foto:  Apple foto:  Samsung
  • Představíme vám jednoduchý a rychlý způsob pro přenos dat u různých výrobců.
  • Přenesete takto z iPhonu téměř vše včetně iMessage zpráv.
  • To vše v některých případech bez nutnosti připojení k Wi-Fi nebo počítači.

Přechod z iPhonu na Android? Jasně, není problém! Stejně tak jako Apple má jednoduchý způsob, jak přejít z Androidu na iOS, tak i v Googlu dali hlavy dohromady a vzešel z toho skutečně jednoduchý způsob, jak přetáhnout třeba i iMessage zprávy, které na Androidu standardně nefungují.

Přechod ze starého zařízení na nové může být mírně stresující zážitek. Obzvlášť ve chvíli, kdy máte v telefonu drahocenná data, o které nechcete při přenosu v žádném případě přijít. Musíte doufat, že přenos proběhne bez problému a přenesou se fotky, videa, nový telefon si zapamatuje všechna hesla k účtům či přenese nainstalované aplikace ze starého zařízení. Stres je navíc o to větší, pokud přecházíte z iPhonu na Android, protože nejen že přecházíte z telefonu na druhý, ale měníte taktéž i operační systém.

O svá data se však nemusíte bát, protože tento způsob přenosu dat je lety ověřený. Tajemství tohoto způsobu je malý plastový adaptér, který kupříkladu Google a Samsung přibalují rovnou k svým nejdražším telefonům. Jak je již z popisu adaptéru patrné, přechod z iPhonu na iOS neprovádíte pomocí aplikace, kterou si jako u přechodu z Androidu na iOS musíte stáhnout, nýbrž přes kabel, takže je přenos dat jistější. Adaptér, který Google a Samsung přibalují z USB-C na USB-A pro připojení vašeho staršího iPhonu.

S adaptérem je možné přetáhnout fotky, videa, soubory, hudbu, tapety a dokonce automaticky stáhne jakoukoliv Android aplikaci, kterou jste měli na svém iPhonu, ovšem pouze ve chvíli, kdy je daná aplikace na Google Play zdarma. Placené aplikace si musíte zkrátka opět zakoupit na Google Play.

Jestliže chcete přesunout zprávy z iMessage, je to samozřejmě možné, avšak samotné iMessage nebude logicky na Androidu fungovat. Dobrá zpráva ale je, že můžete alespoň historii iMessage přesunout do nového Androidu.


Přechod na Pixel

Pokud přecházíte nejen z iPhonu na Google Pixel, ale celkově jakkoliv přenášíte data, tak nejprve oba telefony do plna nabijte. Následně vypněte iMessage napříč všemi zařízeními, na kterých používáte stejné Apple ID. Následně jděte do Nastavení, sjeďte dolů na položku Zprávy a zde hned nahoře iMessage vypněte.

Pokud váš Pixel přijde s novou SIM kartou, vložte ji do telefonu a zapněte ho. Po zapnutí telefonu klepněte na tlačítko START, další, připojte telefon k W-Fi síti a následně zvolte Kopírovat data. Nyní svůj iPhone odemkněte a připojte Lightning kabel do iPhonu. Následně druhý konec s USB-A zapojte do onoho "magického adaptéru" který Google nazývá Quick Swich Adapter (QSA). A na konec, zapojte adaptér do Pixelu.

Jakmile budou zařízení propojena, klepněte na Důvěřovat na vašem iPhonu a poté se na Pixelu přihlaste k vašemu Google účtu. Následně vyberte vše, co chcete ze starého iPhonu přesunout (fotky, videa, hudbu, zprávy, apod). Nakonec klepněte na Kopírovat.

Zatímco se budou data přesouvat, můžete nastavit PIN kód, Google Asistenta nebo Google Pay. Jakmile se přenos dokončí, máte hotovo! Je se raději ujistěte, že se vše chtěné do vašeho nového Androidu přeneslo.


Přechod na Samsung

Pokud jste si pořídili nový telefon od Samsungu, dorazí vám taktéž s adaptérem, byť máte rovněž možnost přenášet data přes Wi-Fi podobně jako při přechodu z jakéhokoliv Androidu na iPhone. Osobně však upřednostňuji přenos přes kabel, protože je rychlejší a hlavně spolehlivější. Stejně jako u Pixelu se ujistěte, že máte oba telefony nabité do 100% a na iPhonu jsou vypnuté iMessage.

Na rozdíl od Pixelu máte však možnost nastavit svůj Samsung jako nový a poté přenést data zpětně, což znamená, že můžete začít telefon používat hned a data přenést, až budete mít čas. Pro spuštění přenosu na Samsungu otevřete aplikaci Smart Switch. Po spuštění aplikace vám dá telefon vybrat, jestli chcete odeslat, nebo přijmout data. Klepněte na Přijmout a poté zvolte způsob přenosu - Wi-Fi, nebo kabel. Telefony propojte samozřejmě stejně jako u Pixelu kabelem.

Na iPhonu klepněte na Důvěřovat a na Samsungu vám vyskočí zpráva "Připojování k iPhonu" Pokud váš iPhone používá k zálohování šifrování, může se vám zobrazit výzva k zadání hesla. Zde zadejte heslo svého Apple ID.

Nyní bude Samsung hledat ve vašem iPhonu data, což může pár minut zabrat. Teprve po prohledání celého telefonu se vás zeptá, jaká data chcete přenést. Po zvolení chtěného obsahu klepněte na šipku Transfer a opět vyčkejte, než se data přenesou.

To může opět pár minut trvat. V závislosti na tom, jaká data ve starém iPhonu máte a co všechno chcete přenést, může tento proces zabrat klidně i hodiny. Po dokončení přenosu si zkontrolujte, že se všechen chtěný obsah přenesl. Pokud nemůžete svoje fotky a videa najít v galerii, zkuste se podívat do aplikace Google Fotky.


Přechod na Huawei

Při přechodu z iPhonu na Huawei je přenos ještě jednodušší. Nejprve se jako vždy ujistěte, že máte obě zařízení nabitá na 100 %. Následně se můžete pustit do přenosu.

Na obou telefonech jděte do obchodu s aplikacemi a vyhledejte aplikaci Phone Clone. Po nainstalování ji na obou telefonech spusťte. Po spuštění se vám objeví obrazovka, kde budou dvě možnosti - "Toto je starý telefon" a "Toto je nový telefon" . V tomto případě samozřejmě na iPhonu zvolte možnost první a na novém Huawei telefonu možnost druhou.

Následně se na novém telefonu objeví tradiční QR kód, který naskenujete starým telefonem pro vytvoření připojení. Nyní si jen vyberete, co všechno chcete ze starého iPhone přetáhnout do nového Huawei, stačí klepnout na Přenést a máte hotovo! Vše proběhne čistě bezdrátově.


Přechod na Xiaomi

Možností, jak přetáhnout data z iPhonu do Xiaomi je více. Některé způsoby vyžadují počítač a pro jiné vám stačí jen starý a nový telefon s připojením na Wi-Fi. My si však ukážeme ten nejjednodušší způsob bez počítače, kdybyste k němu náhodou neměli zrovna přístup. 

Jako první budete potřebovat aplikaci Air More, kterou si stáhněte jak do nového, tak i starého zařízení. Po instalaci aplikaci otevřete a v pravém dolním rohu klikněte na ikonku "More". Následně v kolonce Other tools zvolte na obou zařízeních "Phone Transfer". Poté se vám na radaru objeví vždy protější telefon, na který klepněte. Nyní dostanete na výběr, co všechno chcete přenést (fotky, videa, soubory, hudbu, apod.). Aplikace je však bohužel nutné doinstalovat ručně. 

Při přesunu dat z ostatních značek, jako třeba Asus, Nokia, LG nebo Sony bude přenos pracovat na podobné bázi jako u výše uvedených značek. Pravděpodobně tedy půjde o přenos přes kabelem, přes Wi-Fi nebo QR kódem. Někdy se může ale stát, že se bez PC neobejdete a pro přenos dat bude potřeba použít program přímo od výrobce.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.