Jak ochránit svůj účet na Instagramu před hackery Nastavte si dvoufázové přihlášení pro vylepšení bezpečnosti

23.10.2018 08:00 / od Petr Hudec
/Photos/htc_u12_plus_foto__40_.jpg

Minulý rok Facebook, který provozuje i oblíbenou aplikaci pro sdílení fotek Instagram, přidal možnost lépe zabezpečit váš účet dvoufázovým přihlášením. Dříve se spoléhal Instagram pouze na dvoufázové ověření pomocí SMS, které má i samo o sobě bezpečnostní rizika. Teď ale můžete pro klidný spánek zabezpečit svůj Instagram i pomocí aplikace a my vám řekneme jak.

Zabezpečte svůj Instagram pomocí dvoufázového ověření

Otevřete Instagram, přejděte na svou stránku profilu a stiskněte vpravo nahoře tlačítko menu (tři čárky). Následně v pravém spodním rohu klikněte na nastavení a přejděte na volbu Soukromí a zabezpečení. Až téměř dole uvidíte další volbu Dvoufázové ověření. Zde si můžete zvolit klasické ověření pomocí SMS, ale já bych vám doporučoval raději zvolit druhý způsob, a to ověření pomocí Autentifikační aplikace

2 fázové ověření Instagram

Po zvolení Autentifikační aplikace Instagram sám detekuje, zda nějakou takovou aplikaci máte v mobilu a pokud ne, ihned vám její stažení doporučí. Já sám osobně používám Google Authenticator, který je volně ke stažení z obchodu s aplikacemi zcela zdarma.

Po nastavení tohoto dvoufázového zabezpečení už každý bude potřebovat více než jen jméno a heslo k tomu, aby se přihlásil k vašemu účtu a převzal nad ním kontrolu. Krádeže instagramových identit totiž nejsou nic vzácného.

Obnovovací kódy

Jakmile nastavíte dvoufázové ověření, Instagram vám přidělí 5 obnovovacích kódů, které si pečlivě uschovejte pro případ, že byste ztratili přístup jak k zabezpečovací aplikaci, tak telefonnímu číslu. Můžete si udělat buď jen screenshot obrazovky nebo si je opsat, to už je na vás. No a pokud byste i tyto kódy ztratili, kdykoli si je přímo přes Nastavení - Soukromí a zabezpečení - Dvoufázové ověření - Kódy pro obnovení můžete vyžádat.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.