Jak nainstalovat češtinu nebo slovenštinu do chytrého náramku Mi Band 3 Návod pro zařízení s Androidem

24.05.2019 12:56 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Mnoho českých a slovenských uživatelů Xiaomi Mi Bandu 3 řeší zásadní problém - jak do náramku nainstalovat češtinu nebo slovenštinu
  • Přitom je to poměrně jednoduché, nepotřebujete být zběhlí v programování, jen to chce trochu trpělivosti

Nejprve je potřeba mít nainstalovanou aplikaci Mi Fit. Tu si nainstalujte už s česky přeloženým počasím a zobrazením jména volajícího z tohoto odkazu (slovenská verze zde). Před instalací musíte v telefonu povolit instalování aplikací z neznámých zdrojů, což najdete v nastavení, telefon by se měl ale sám dotázat, zda tuto možnost chcete povolit. Poté už nainstalujte samotnou aplikaci.

Dále si nainstalujte aplikaci GadgetBridge a soubory se zdroji (čeština/slovenština) a soubory s firmwarem (čeština/slovenština).

Instalace aplikací

Otevřete si aplikaci Mi Fit a spárujte náramek Mi Band s telefonem. Pokud máte spárováno a komunikace mezi telefonem a náramkem funguje bez problému, klikněte na název náramku a po otevření dalšího menu vyberte Viditelný a poté zapněte Zjistitelný režim.
Po následné instalaci aplikace GadgetBridge budete muset povolit několik oprávnění, aby aplikace fungovala v pořádku. Po spuštění aplikace klikněte na tlačítko  +  a aplikace sama začne hledat náramek v okolí. Až ho najde, tak na něj klikněte a poté klikněte na šipku zpět.

Po kliknutí na šipku zpět se spustí párování náramku a budete muset po požádání poklepat na displej náramku, čímž párování potvrdíte. 

Instalace zdrojů a firmware

Pokud máte spárováno, můžete přejít na instalaci samotné češtiny do náramku. Na začátku jste si stáhli zdroje a firmware, tedy dva soubory. Otevřete si v telefonu prohlížeč souborů (pokud nemáte, nějaký si stáhněte, třeba Total Commander). Nejprve klikněte na zdroje (soubor s RES v názvu) a otevřete jej v aplikaci GadgetBridge, která se vás zeptá, zda chcete skutečně zdroje instalovat. Volbu samozřejmě potvrďte.

Stejný postup zvolte i v případě instalace firmware. Náramek Mi Band by se vám měl přeinstalovat a budete v něm mít češtinu nebo slovenštinu, dle vašeho výběru. Hotovo!

Aplikace MiFit vám po nějaké době po zapnutí sama aktualizovat náramek, až bude dostupná nová verze systému. Pokud ale chcete u češtiny zůstat, radši si v nastavení vypněte automatické aktualizace aplikace MiFit. Tím zabráníte nechtěné ztrátě češtiny/slovenštiny.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • baryky-2. prosinec 2019

    Dobrý den, prosím jak vypnu aktualizace v Mi Fit? Vždy se nainstaluje čeština ale po připojení k aplikaci se aktualizuje náramek je tam zpět čínština.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.