Jak drahé bude OnePlus 8 Pro? Máme pro vás odpověď Zatím unikla cena pouze nejlepší verze

1. duben 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  OnePlus
 • OnePlus oficiálně potvrdilo specifikace displeje OnePlus 8 Pro, Snapdragon 865, rychlejší RAM paměť a úložiště.
 • Zároveň unikla odhadovaná cena modelu s největší pamětí s 5G verzi.
 • Telefon se rozhodně opět posune o pár tisícovek výš do pravé vlajkové třídy.

Po měsících úniků a spekulací dostáváme od OnePlus konečně oficiální informace o jejich chystaných telefonech. Představit se mají již 14. dubna a už dlouho víme, že dražší OnePlus 8 Pro nabídne nový 120Hz Quad HD+ AMOLED displej, jenž má mít maximální jas až 1300 nitů. Nyní se však poodhalil také hardware v podobě Snapdragonu 865, rychlé RAM LPDDR5 a úložiště typu UFS 3.0

Reklama

To všechno poskytne velký nárůst výkonu, ale zůstává jedna velice důležitá otázka. Zda OnePlus stejně jako drtivá většina ostatních výrobců letos své vlajkové modely zdraží. Přeci jen narostla cenu u konkurenčního Xiaomi, Realme, Huawei, Sony či Oppa. Dávalo by tedy smysl, že také OnePlus půjde nahoru, což by telefony posunulo na míle daleko od kdysi tímto výrobcem založené kategorie “budget vlajek”. 

A bohužel to zatím vypadá, že přesně to nás čeká. Dle dostupných informací nemá maximálně vybavené OnePlus 8 Pro s 5G překonat hranici 1000 dolarů. To nám dává s daní maximální částku zhruba 30 tisíc korun. Tím pádem by byl tento model ještě o nějaké necelé 3 tisíce korun dražší než současné OnePlus 7T Pro 5G v McLaren edici. V Americe jsem viděl okamžitě nadšené ohlasy, že půjde o dobrou cenu, ale u nás panuje přeci jen jiná tržní situace. 

Reklama

Doufejme tedy, že na Evropském trhu budou ceny přívětivější a aby byly ceny základních modelů s menší pamětí výrazně levnější. S tím bych sice osobně moc nepočítal, jelikož kurz eur se v období globální zdravotní krize zbláznil a korun rychle slábne. Já už bych se smířil s tím, že letos nebude OnePlus 8 tak žhavým zbožím, jako byly všechny předchozí modely.   


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • Jay Jiří Ptáčník-1. duben 2020

  stejně si myslím, že ta Mi 10 vypadá nakonec docela dobře...

  Odpovědět 
  • cellbreaker>Jay Jiří Ptáčník-1. duben 2020

   @Jay Jiří Ptáčník Mě se víc zamlouvá Redmi K30 Pro alias (pravděpodobně) Mi 10T Pro. OIS ale má bohužel jen Zoom varianta, jenž je i v čínských cenách již takřka za 20 :( Ale nesmutněme hned, stále se stupňující tlak a s ním i panika firem po alespoň nějakých černých číslech do konce roku určitě nejpozději v polovině 3Q povede k výrazným "úpravám" cen prakticky u všech producentů - možná, že se přidá i Apple ;)

   Odpovědět 
 • cellbreaker-1. duben 2020

  Jak drahé bude? Bohužel DOST :( Viz. i GSMArena - OnePlus opens 8 Pro blind sale in Germany: Pricing ranges from €590 with a €95/month two-year plan to €890 with a €50/month plan which shows the latest OnePlus phones will certainly come with a significantly higher prices than their predecessors. (pozn: ceny Telekom (T-Mobile) DE)

  Odpovědět 
 • Vojtěch Ferda Jatel-1. duben 2020

  Uz se tesim. Pokud se neco nepokazi a i foto kvalita bude na urovni Oppo find x2 coz by mela tak ja kupuji. 120hz s QHD a 240hz input samplingem... jsem zvedav jak to hude pusobit

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.