Jak bude fungovat AirDrop od Googlu? Máme první ukázkové video Snad už bude v Androidu 11

27.01.2020 16:38 / od Honza Nuc
foto:  Google
  • AirDrop je oblíbenou funkcí uživatelů, jež vlastní zařízení od společnosti Apple. Jedná se o jednoduché sdílení souborů.
  • Majitelé Android zařízení po podobné funkci také dlouho volali a vypadá to, že je Google konečně vyslyšel.
  • Americký gigant totiž pracuje na funkci s názvem Nearby Sharing.

Redaktoři z webu XDA Developers natočili video, ve kterém zkouší novou funkci Nearby Sharing mezi telefony Pixel 2 XL a Pixel 4. Funkce se původně měla jmenovat Fast Share, nakonec však zřejmě zvítězilo pojmenování Nearby Sharing. Podle redaktorů XDA by neměla být funkce dostupná pouze pro zařízení Pixel od Googlu, ale pro veškeré telefony, které mají přístup k obchodu Google Play a službám Google. Jedná se tedy v podstatě o všechna Android zařízení, kromě nových telefonů od Huawei/Honoru.

Používání Nearby Sharing je podle videa níže velice jednoduché. Nejprve si zvolíte, který Google účet chcete se službou propojit, poté si můžete zvolit zobrazované jméno a také zvolit, zda bude vaše zařízení v základu viditelné pro ostatní. V případě viditelnosti můžete zvolit, zda se budete automaticky zobrazovat vašim kontaktům, které máte uložené v Google účtu, pro všechny s Google účtem nebo viditelnost zcela vypnout. Pokud si zvolíte poslední možnost, musíte Nearby Sharing pokaždé manuálně zapínat.

Nearby Sharing podle dostupných informací využívá Bluetooth a také polohovací služby, aby ostatní účty v okolí našlo. Samotný přenos souborů může fungovat tak, že se dá nastavit, zda se budou menší soubory odesílat pomocí mobilních dat, větší soubory pouze na Wi-Fi, případně zda se k přenosu žádný internet používat nemá. V ukázkovém videu fungoval přenos fotografie velice dobře, přenos videa už se napoprvé nepodařil a bylo potřeba druhého pokusu.

Osobně doufám, že se nové funkce dočkáme daleko dříve, než až s vydáním nového systému Android 11. Pravděpodobně bychom se tyto informace mohli dozvědět už v květnu na vývojářské konferenci Google I/O.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.