iPhony 12 ukazují svůj úchvatný design za velice podezřelou cenu Že by letos Apple překvapil?

03.05.2020 09:15 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
 • iPhone 12 i dražší iPhone 12 Pro si můžeme opět pořádně prohlédnout na úchvatných rederech.
 • Podle nich by měly mít nakonec oba modely menší notch a velice tenké rámečky.
 • Rámečkům se však věří mnohem snadněji než údajným cenám, které dostáváme už 6 měsíců před odhalením.

Už jsme si vesměs zvykli, že když představí Apple nový design telefonů, budeme ho pár let vídat. Apple představí novou konstrukci, tři roky jí vylepšuje k dokonalosti a poté provede modernizaci. Naštěstí letošní rok značí onu velkou změnu, kdy mají dostat iPhony nový design inspirovaný staršími iPhony 4 a 5 či moderním iPadem Pro. A právě tento nový vzhled můžeme vidět na nový renderech, kde se vystavuje iPhone 12 i dražší iPhone 12 Pro.

Podle nových renderů serveru Phonearena.com založených na nejnovějších únicích a nákresech mezi levnými a drahými iPhony nebude zas tak velký rozdíl. Přesněji to vypadá, že iPhone 12 Pro dostane pouze teleobjektiv a LiDAR senzor navíc na záda. Jinak vypadají modely identicky, čemuž se těžko věří. Osobně bych se vsadil, že levnější kusy budou mít minimálně trochu širší rámečky. Možná i ten menší notch by mohl být letos rezervován pouze pro nejlepší iPhony a zbytek si vystačí stále s tím současným.

Zkrátka se mi nechce věřit, že i ten nejlevnější model by vypadal tak fantasticky jak ukazují rendery. Telefony sice mají onen notch, ale díky rovnému displeji v kombinaci s extrémně tenkými maximálně 2,5mm rámečky vypadají úžasně. Navíc si poté dejte dohromady tento design dohromady s uniklými cenami a musí vám být jasné, že tu něco nehraje.

Podle všeho by měly mít všechny iPhony OLED displej a 5G, přičemž ten nejlevnější 5,4palcový iPhone 12 by měl vyjít na 649 dolarů, tedy 19,5 tisíce korun v přepočtu s daní. Větší 6,1palcový iPhone 12 by následně vyšel na 749 dolarů, což nám dává 22,5 tisíce korun. To jsou vzhledem k novému designu, OLED displejům a 5G na Apple až podezřele dobré ceny. Obzvláště na letošní rok plný zdražování. I když se podíváme na TOP modely, nejsou ceny špatné. 6,1palcový iPhone 12 Pro má stát stále 29 990 Kč, zatímco 6,7palcový iPhone 12 Pro Max se zastaví opět na 33 tisících.

Podle úniku by se tedy ceny letošních iPhonů neměly vůbec zvyšovat, čemuž se těžko věří. Novější nákladné technologie, nový výrobní proces, měnící se kurzy, současná globální situace, kdy Apple ještě neví, co se stane za pár měsíců, výroba odložena, ale finální ceny už jsou známé 6 měsíců dopředu? Tomu se mi nechce věřit. Je pravda, že iPhone SE stojí nakonec přesně tolik, kolik říkaly úniky, ale to byly úniky maximálně 3 měsíce před odhalením. Applu se určitě už na poslední chvíli nechtěla měnit obchodní strategie a drahé propagační materiály, takže překousl nižší cenu. To už se podle mě opakovat nebude, ale milerád se nechám překvapit. Prozatím přistupuji ovšem k cenám s notnou dávkou skepse.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Jay Jiří Ptáčník-3. květen 2020

  Jestli budou stát Iphony jenom tolik, tak jsem asi Chuck Norris

  Odpovědět 
  • lakrosak.emil>Jay Jiří Ptáčník-5. květen 2020

   @Jay Jiří Ptáčník Né ty, ale Apple.....

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.