iPhone není jediný. Většina majitelů Pixelů už používá nejnovější verzi systému Kéž by tomu bylo stejně i u dalších výrobců

16.10.2018 13:55 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Již 75 % majitelů telefonů Pixel používá nejnovější Android 9.0 Pie
  • Pro srovnání iOS 12 používá prozatím 55 % uživatelů, avšak je nutné brát v potaz větší množství uživatelů

Není žádným tajemstvím, že softwarová podpora je jednou z největších předností iPhonů, zatímco řada vlajkových androidů čeká na nejnovější systém klidně i půl roku a více. Rychlost aktualizací se i díky snahám Googlu sice zlepšuje, ale stále to není ani zdaleka na úrovni Applu. V současnosti poskytují naprosto špičkovou podporu vlastně jen dva výrobci z říše zeleného robota. Zářným příkladem je Essential, jehož telefon se sice moc neprodával, ale aktualizace na něm chodí doslova jen hodiny po oznámení updatu od Googlu, a to jak ty bezpečnostní, tak velké systémové.  


Druhým výrobcem je pak pochopitelně samotný Google, jenž se nyní nechal slyšet, že adopce nejnovějšího Android 9.0 Pie je i na jejich telefonech ukázková. Už více jak 75 % majitelů Pixelů prý používá Android Pie, což je dokonce výrazně více než u iPhonů, kde má zatím nejnovější iOS 12 zhruba 55 % uživatelů, avšak také se musí dostat na mnohem větší množství zařízení. Není se ovšem čemu divit. Takto mohou aktualizace vypadat, když jde hardware a software ruku v ruce a Essential je zase ukázkovým příkladem, jak se může vyplatit nasazení čistého Androidu. A to prosím není Essential ani v programu Android One jako třeba Nokia. Zkrátka ukazuje společnost jen péči o svých pár fanoušků a spolupracuje úzce přímo s Googlem.  


Ekosystém úplně všech zařízení s Androidem ovšem nikdy takových čísel a pověsti nedocílí. To by museli všichni výrobci nasadit téměř nedotčený Android a omezit výrobu nových telefon. Právě segmentace trhu a příval nových zařízení prakticky každý týden zamezuje řadě výrobcům aktualizovat rychle celé své portfolio za poslední dva roky (tak dlouho trvá většinou zaručená softwarová podpora). Na takto širokém měřítku se daří pouze Nokii s její spoluprací v již zmiňovaném programu Android One. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.