iPhone 12 Pro Max je ultimátní telefon, který nedělá chyby... téměř Dokonalé nejsou, ale jsou sakra blízko

13. říjen 2020
foto:  apple.com
 • Krom nesmírně očekávaného iPhonu 12 Mini se samozřejmě dnes představila také dvojice dražších modelů.
 • Ty nabízejí jemnější a větší displeje, více RAM, lepší výdrž baterie a především kompletně přepracované fotoaparáty s pořádným zoomem.
 • Cena toho iPhonu 12 Pro letos začíná na 29 990 Kč a větší model s lepšími fotoaparáty na 33 990 Kč.
 • Bohužel je tu ale jeden či dva háčky...

Dnešní večer bude patrně patřit především malému iPhonu 12 Mini, ale ani ty nejdražší modely byste neměli přehlédnout. Jejich výbava je totiž zařazuje mezi nejlepší telefon na trhu a cena je kupodivu na letošní poměry i adekvátní.

Začneme tím vůbec nejlepším a největším. iPhone 12 Pro Max letos krapet narostl díky 6,7palcovému OLED displeji. Jedná se stále o Super Retina XDR panel s jemným rozlišením a jasem až 1200 nitů. Bohužel však není panel nakonec skutečně 120Hz, není ani 90Hz, bohužel je to tradiční 60 Hz panel se 180Hz odezvou, které mají iPhony už roky. Na používání telefonu nebude určitě nic špatného, ale v letošním roce je tohle zkrátka špatná zpráva. Údajně měl Apple na výběr, zde se 120 Hz vzdát nebo odložit představení a upřímně, raději bych si počkal. Telefon za 30 tisíc bez plynulého displeje je letos určitě v nevýhodě. Zvednout náladu může ale nové krycí sklo, které má v sobě příměs keramiky, díky které je tvrdší a až 4x odolnější vůči pádům.

Podle dostupných informací se holt namísto plynulého displeje rozhodl Apple pro rychlé připojení 5G. Což dává u iPhonů větší smysl než u většiny jiných Android telefonů. Na rozdíl od nich budou mít totiž lidé některé z iPhonů 12 třeba klidně i 5 let díky podpoře iOS. V té době už se bude 5G určitě hodit, takže svým způsobem chápu rozhodnutí Apple. Nemluvě o faktu, že iPhony mají chytré 5G, které se automaticky přepne na 4G za účelem úspory energie, pokud nejsou vysoké rychlosti a odezva 5G potřeba. Pořád to ale nic nemění na tom, že jiné telefon s levnější cenovkou mají plynulý displej i 5G.

Když už jsme u 5G, to je tu díky novému procesoru Apple A14 vyrobeném 5nm technologií (první na trhu), který razantně zvyšuje výkon až o 50 % v oblasti CPU i GPU a snižuje spotřebu energie. Navíc je letos podpořen procesor vůbec poprvé hned 6 GB RAM. Na poměry Androidu je to méně, ale pro iOS to bude rozhodně více než dost. Dále potěší, že úložiště základní varianty už není směšných 64 GB. Letos začínáme hezky na 128 GB a můžete si pořídit i 256GB či 512GB verzi. Vylepšení so dočkaly také stereo reproduktory.

ReklamaBaterie má letos kapacitu 3 687 mAh, což je méně než loni. I přesto by ovšem měla být výdrž stejná či lepší díky procesoru. Pokud jde o nabíjení, je zde stále Lightning a podporuje až 20 W. Nově je zde také 15W Magsafe bezdrátové nabíjení. Letos už ale nedostanete v balení adaptér. Z důvodu úspory a ekologie jej Apple vynechal stejně jako sluchátka. Prý už má stejně většina uživatelů doma nějakou nabíječku, s čímž se nelze přít.

To všechno bude zabaleno v těle z matného skla a nerezové oceli v novém kabátku. Boky jsou ploché, rysy ostřejší, je jasné, že design odkazuje na iPhone 4 a iPhone 5. Telefonu to skutečně moc sluší a je stále voděodolný dle certifikace IP68, která je zde ovšem lepší než jinde. iPhone vydrží 30 minut v hloubce až 6 metrů.Mimochodem máme krom plochých boků letos také tenčí rámečky, avšak výřez v displeji s Face ID se nijak nezměnil.

A nyní už k fotoaparátům, na kterých se u modelu Pro Max Apple vyřádil. Hlavním fotoaparátem je konečně zcela nový 12Mpx senzor se světelností f/1.6, s většími 1,7µm pixely a optickou stabilizací, která tentokrát fyzicky hýbe senzorem a je 5x lepší jak loni. Nemluvě o velkých vylepšení v oblasti Deep Fusion, které přichází do všech fotoaparát" (včetně předního), Smart HDR 3 a Nočního režimu, jenž je opět u všech fotoaparátů. Novinkou je pro "profíky" také formát Apple ProRAW, který zachozá více detailů a skýtá více možností pro manuální úpravy, ale zároveň stále využívá procesingu Applu.

K tomu přihoďme 4K video ve 120 FPS s onou vylepšenou stabilizací a máme před sebou skutečně velice slibný senzor. Plus natáčí telefon v dostatečně kvalitě, aby si natáčena videa zasloužila certifikaci Dolby Vision HDR s 10 bity v 60 FPS. To jsem už žádného telefonu ještě nikdy neviděli. Opět tedy platí, že iPhone bude nejlepší telefon pro natáčení videa a zvyšuje svůj náskok.

Tím to ovšem samozřejmě nekončí. Novinkou je rovněž 12Mpx teleobjektiv, který nabízí 2,5x optický zoom opět s optickou stabilizací, aby lépe odpovídal typickým portrétním objektivům. Vylepšený je rovněž 12Mpx širokoúhlý fotoaparát se 120 stupni záběru. Celou výbavu uzavírá poté LiDAR senzor pro pokročilejší rozšířené reality, vylepšuje až 6tinásobně ostření v noci a přináší hezčí efekty ve fotkách či videích.

Zkrátka až na těch 60 Hz a velký výřez je iPhone 12 Pro Max téměř dokonalou vlajkou, kterou si budete moct pořídit ve zlaté, stříbrné, šedé a modré barvě. Cena základní 128GB verze je pak stanovena úplně stejně jako loni na 33 990 Kč. Předobjednávky začnou ovšem až 6. listopadu. Počkáme si na něj tedy stejně dlouho jako na iPhone 12 Mini.


iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro je z velké části stejný telefon, ale má displej o velikosti 6,1 palců. Tím pádem je mění pochopitelně také baterie, jež má pouze 2 775 mAh. Opět ale platí, že má být výdrž lepší jak loni díky procesoru. Výjimečně jsou však rozdíly také u fotoaparátů. Širokoúhlý je úplně stejný, ale teleobjektiv má jen 2x optický zoom a hlavní senzor je z levnějších iPhonů. Má menší pixely i standardní stabilizaci.

iPhone 12 Pro bude k dispozici ve stejný barvách a cena základní verze činí 29 990 Kč, zase jako loni. Pokud máte zájem o tento kousek, tak vás určitě potěší, že půjde do prodeje společně s iPhonem 12 jako první. Předobjednávky začnou 16. října a na platech obchodů má být hned 23. října.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • smekyyy91-14. říjen 2020

  No nevím nevím, nejvíce mě asi zaujal iPhone 12 Mini a HomePod Mini. Jsem zvědavý kdy bude 5G běžně dostupné i u nás :)

  Odpovědět 
 • Uzovek-13. říjen 2020

  Trochu přemýšlím nad příměsí křemíku a zvýšení odolnosti při pádu. To mi nejde do sebe, neboť platí zlaté pravidlo - tvrdší = křehčí. Takže bych bral vyšší odolnost proti poškrábání. Každopádně věda jde kupředu, tak nezbývá než počkat, co na displej řekne Jerry (RigEverthing).

  Odpovědět 
  • Michal Šrajer (hlavní redaktor)>Uzovek-14. říjen 2020

   @Uzovek ... keramiky

   Odpovědět 
  • Uzovek-14. říjen 2020

   @Michal Šrajer (hlavní redaktor) A jo, jsem debil :D

   Odpovědět 
 • Matěj-13. říjen 2020

  Škoda, že nemá čtečku na boku když už jí má i iPad

  Odpovědět 
 • Vtáčiprd-13. říjen 2020

  Takže aj menši 12 pro ma stabilizovaný snímač alebo len pro max?

  Odpovědět 
  • Michal Šrajer (hlavní redaktor)>Vtáčiprd-13. říjen 2020

   @Vtáčiprd Jak bylo řečeno, telefony jsou úplně stejné až na velikost a baterii

   Odpovědět 
  • Vtáčiprd-13. říjen 2020

   @Michal Šrajer (hlavní redaktor) Diky. Nebol som si úplne istý, keďže hovorili hlavne o 12 Pro Max. Asi som mal počúvať lepšie :D

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.