iPhone 12 4G má přijít až příšít rok s velice agresivní cenou Pandemie prý probudila v Applu agresivitu

11.08.2020 16:30 / od Michal Šrajer
 • Dle nejnovějších informací se sice skutečně dočkáme 4G verze iPhonu 12, ale přijde až začátkem roku 2021.
 • Namísto iPhonu SE 2021 se tedy dočkáme totoho modelu, avšak cena má být stále velice agresivní.

Vydání a dostupnost letošních iPhonů 12 je stále velkou otázkou. Prakticky každý týden slyšíme jiné spekulace a úniky. Jednou se má představení stihnout v září, jindy zase až v říjnu, jednou vyjdou všechny modely najednou, jindy vyjdou Pro modely před levnějšími. Letošní 5G iPhony ale dejme nyní stranou a podívejme se na 4G verze.

Minulý měsíc se objevily první informace o iPhonech 12 4G, což by měly být stejné telefony jako iPhone 12 a iPhone 12 Max, jen by jim chybělo 5G. Zatím nevíme, jak Apple 5G z telefonů “vyrve”. Zda použije speciální verzi procesoru A14 bez 5G, nebo zda nasadí do 4G variant starší procesor A13. Stejně tak je otázkou, jestli přijdou skutečně dva telefony, nebo je jeden. V každém případě má nějaký iPhone 12 bez 5G dle dnešních zpráv skutečně přijít, ale už se o něm moc nemluví, jelikož vyjde až příští rok.

Namísto iPhonu SE 2021 se máme dočkat na jaře příštího roku iPhonu 12 4G za nižší cenu, než za kterou budou jeho letošní sourozenci. Konkrétní částky nemáme, ale Apple by měl být dle zdroje s cenovkou velice agresivní, podobně jako byl letos s cenou iPhonu SE. Důvodem je prý pandemie, během které chce Apple pokrýt rychle co nejširší cenové pole a jelikož byly vlajkové iPhony vždy drahé, zbývá jít jedině dolů.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-13. srpen 2020

  Nesmysl Michale, A14 nemá stejně jako předchůdci integrovaný modem (důvodů je více). Ten je tak jako obvykle separátní, u 5G verze to je s pravděpodobností takřka jistoty Snapdragon X60. U 4G verze tak nic nebrání použití stávajících Intelů, v současnosti už pod Applem.

  Odpovědět 
 • r.horeus-11. srpen 2020

  A už to začíná být celkem sranda,patek-4g bude letos a levné, sobota-4g bude letos ale bude drahé, neděle-4g nebude letos bude jen 5g, pondělí 5g 4g bude příští rok jen s jednou čočkou, úterý-cocky budou dvě ?? a tak pořád dokola. Nad těma unikama toho infa se člověk i pobaví.

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.