iPhone 11 je letos bezkonkurenčně nejlépe prodávaným telefonem Konkurence prodává dobře jen levné telefony

01.09.2020 13:30 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Analytická firma Omdia zpracovala opět seznam TOP 10 nejprodávanějších telefonů roku 2020.
  • Polovina telefonů v žebříčku je od Applu, přičemž jejich ceny jdou od 13 tisíc korun až po více jak 30 tisíc korun.
  • Nejprodávanějším telefonem mimo Apple je Galaxy A51, které se prodalo třikrát méně jak nejprodávanějšího iPhonu 11.

Dnes se k nám dostaly konečně prodejní výsledky telefonů za celé první pololetí roku 2020. Moc překvapení na seznamu TOP 10 nejprodávanějších zařízení nenajdeme, jako každý rok mu vévodí Apple a k němu se přidal pouze Samsung s Xiaomi. Letos však Apple vede překvapivě s mnohem větší převahou než kdykoli předtím. Nejprodávanějším telefonem roku je iPhone 11, jehož se prodalo 37,7 milionů kusů. Oproti tomu Galaxy A51 na druhém místě se prodalo “pouze“ 11,4 milionů kusů. Jen pro srovnání, jak moc si Apple vydělá. Apple dostal mezi lidi třikrát více kusů telefonu, který je sám o sobě dvakrát dražší.

A tím vítězné tažení Applu nekončí. Na třetím a čtvrtém místě je sice dvojice Redmi Note 8 a Note 8 Pro, které sedí na 11 a 12,0 milionech kusů, ale na pátém místě následuje opět iPhone SE (2020) za 13 tisíc korun. Poté iPhone XR za nějakých 16 až 18 tisíc korun, iPhone 11 Pro Max za minimálně 33 tisíc korun, pak máme Redmi 8A, Redmi 8 a TOP 10 uzavírá opět iPhone 11 Pro za 30 tisíc korun a víc.

Proč jsem udával jen u iPhonů také minimální částky telefonů? Abychom si mohli snadno představit, jak výdělečné jsou pro Apple telefony. Je neuvěřitelné, že nejlevnější telefon Applu mezi deseti nejprodávanějšími telefony roku stojí 13 tisíc korun, zatímco nejdražší telefon od jakékoli konkurence stojí 9,5 tisíce korun. Zároveň jde vidět, že se i drahým jablíčkům v období pandemie daří, byť má na úspěchu určitě velkou míru i zvýšená popularita v Číně oproti předchozím letům. V každém případě, pokud jde o vlajkové telefony, tak žádné nejsou očividně tak moc prodávané jako ty od Applu a bude zajímavé sledovat, jak tímto žebříčkem zamávají příští rok iPhony 12.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.