iOS 14 výrazně vylepší fotoaplikaci i starších iPhonů Výrobci telefonů s Androidem by si z Applu měli vzít příklad

26.06.2020 10:30 / od Jakub Horváth
  • Na konferenci WWDC bylo představeno iOS 14, které přináší vylepšenou domovskou stránku, lepší Siri a další vylepšení.
  • Aplikace fotoaparát se ale také dočká také pár důležitých změn a celkového zrychlení.
  • Aktualizaci přitom dostane i starší iPhone 6s a novější modely.

V pondělí na konferenci WWDC 2020 představil Apple mnoho novinek. Jednou z nich je nová verze operačního systému iOS 14. Ta bude dostupná pro iPhone 6s a vyšší, stejně jako bylo iOS 13. Update přinese spoustu vylepšení, jako například šuplíček aplikací nebo widgety. Tyto funkce sice již známe z Androidu, ale nová aktualizace nezdokonalila jen domovskou stránku. Apple totiž zapracoval i na aplikaci fotoaparátu.

Jako nejlepší vlastnost nové verze foto aplikace považuji zrychlení fotografování o neuvěřitelných 90 %. Nově bychom tedy mohli dosáhnout rychlosti až čtyř snímků za sekundu. Portrét vyfotíme až o 15 % rychleji a klasickou fotku až o 25 %. 

Další užitečná funkce QuickTake nyní bude fungovat i na iPhonech XR, XS a XS Max. Jedná se o zapnutí nahrávání videa pouhým přidržením tlačítka na focení.

Velice příjemné je i přepínání vlastností videa přímo v aplikaci fotoaparát. To doposud fungovalo pouze u iPhonů z řady 11 a u iPhonu SE, avšak nyní toto přepínání dostanou všechny modely s iOS 14. To je dost možná jedna z nejpraktičtějších funkcí, kterou iOS 14 starším telefonům přinese.

Na iPhone 11 a iPhone 11 Pro přichází také aktualizovaný noční režim. Bude používat gyroskop, aby zobrazil indikátor navádění a díky tomu se zlepší stabilita. Modely iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR a novější umožní QuickTake video a pořizování sekvenčních fotografií pomocí tlačítek hlasitosti. Video se začne nahrávat stisknutím tlačítka na ztlumení hlasitosti a sekvenční snímky za pomoci tlačítka na zvýšení hlasitosti. 

Nově bude možné také uzamknout korekci expozice. Funkce bude fungovat jak při pořizování fotografií, tak i u nahrávání videa. Přičemž bude zcela oddělena od uzamknutí ostření. Dostupná bude pro Phone XS, iPhone XS Max, iPhone XR a novější.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.