Inženýři procesorů Exynos se cítí poníženi rozhodnutím Samsungu Korejský výrobce si je vědom svých nedostatků

03.04.2020 15:00 / od Michal Šrajer
foto:  Samsung
  • Procesory Exynos jsou v posledních době na ústupu z portfolia Samsungu.
  • Dokonce i v domovské Jižní Koreji se prodává řady Galaxy S20 se Snapdragonem 865.
  • To se logický nelíbí inženýrům pracujícím na procesorech Exynos a považují to za ponížení.

Už jsme si tak nějak zvykli, že Amerika dostane vždy telefony Samsung s procesory od Qualcommu, zatímco zbytek světa se musel spokojit v drtivé většině s Exynosem vlastní výroby. To se však začalo postupně během posledních pár let měnit. Samsung začal dávat procesory Snapdragon a MediaTek na stále více trhů a vše vyvrcholilo letos, kdy dostala Exynos už prakticky pouze Evropa. Což je obzvláště letos vcelku velká urážka i pro nás, ale k tomu se ještě dostaneme. 

Nejprve si řekněme, proč je přesně tým pracující na procesorech Exynos frustrován a “ponížen”, jak prý inženýři tvrdí. Samsung totiž poprvé i v domovské Jižní Koreji nabízí vlajkovou řadu Galaxy S20 s procesory Snapdragon 865. Lidé, kteří pracovali na Exynosu, cítí tedy logicky hanbu, když v jejich vlastní domovině prodává Samsung telefony bez jejich výtvoru.  

Tým vznesl dokonce i stížnost přímo k vedení společnosti, avšak nic nezafungovalo. Vedení všechny návrhy zamítlo údajně kvůli tomu, že nový Exynos 990 zkrátka nenaplnil očekávání vysokého výkony, které vedení mělo. Byť osobně chápu frustraci všech pracovníků týmu Exynos, chápu zároveň i samotný Samsung. Chcete dát obzvláště ve své domovině k dispozici tu nejlepší verzi svého zařízení a nespočet benchmarků potvrdil, že Galaxy S20 se Snapdragonem 865 má vyšší výkon, lepší výdrž baterii i hezčí fotografie.   

O to více však můžeme cítit křivdu také my. Samsung si je očividně vědom nedostatků svého procesoru, ale přesto jej prodává vesele v Galaxy S20 u nás v Evropě. Olej do ohně také přidává, že Samsung zároveň dobře ví, že jsou také telefony obecně v Evropy vždy daleko dražší než v Americe. Přesto je podle všeho v pořádku prodávat i dle slov samotného vedení Samsungu podřadný produkt za vyšší cenu v Evropě. Snad se příští rok korejský výrobce už vzpamatuje.  Diskuze k článku...

0 komentářů
  • Jay Jiří Ptáčník-3. duben 2020

    samsung a vzpamatovat se? to nikdy. Vsadím se, že příští rok nám do Evropy pošlou MediaTeky.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.