iMessage dohání konkurenci. V iOS 14 dostane velice žádané funkce Pořád bude však zaostávat

10.03.2020 16:41 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
  • Chatovací služba iMessage dozná notných vylepšení v nové verzi iOS.
  • Má se přidat dlouho žádané mazání již odeslaných zpráv pro všechny účastníky konverzace.
  • Mimo to se přidá také označování kontaktů, vylepšení hromadných konverzací a tak dále.

V naší zemi není sice iMessage moc používanou službou, ale v Americe patří mezi nejpopulárnější chatovací aplikace. Koneckonců má každý druhý Američan iPhone. I u nás se však nepochybně pár zapálených uživatelů najde. Právě ty určitě potěší velké množství dlouho očekávaných vylepšení, které služba dostane s iOS 14 a následně také s novou verzí Mac OS. 

Hlavní novinkou má být přitom nové mazání již poslaných zpráv. Uživatelé iMessage mohou namítnou, že tato funkce je v aplikaci už nyní, což je pravda, ale ta funguje jinak. Pokud nyní vymažete zprávu z vaší konverzace, tak smažete zprávu jen pro sebe. Druhá osoba vámi poslanou zprávu stále uvidí. Nové mazání odstraní zprávu pro obě strany a namísto ní zůstane jen text o smazání zprávy. Bude to tedy fungovat úplně stejně jako už nyní u Facebooku, WhatsAppu, Slacku a podobně. Apple jen dohání konkurenci. 

Další novinkou vypůjčenou kupříkladu ze Slacku či Facebooku je označování kontaktů ve zprávě. Budete moci napsat do své zprávy “@” a automaticky vám vyjede nabídka nejčastěji používaných kontaktů. Případně můžete samozřejmě vypsat, o kom přesně píšete. Takto označení člověk dostane následně oznámení o zprávě i v případě, že má kupříkladu notifikace z dané hromadné konverzace vypnuté. Zavináč bude mít prioritu. 

Když už jsem byl u hromadných konverzací, tak dostanou iMessage ukazatele pro psaní více lidí najednou. Na první pohled uvidíte, kdo zrovna píše zprávu. Budete moci označit poslední zprávu jako nepřečtenou, i když jste jí už viděli a pomocí zkratky “/me” budete moct možná i přímo z chatu měnit váš status. Tyto a patrně další vylepšení jen dohánějí konkurenci, která je mnohem dál něž Apple, ale můžeme mít radost alespoň za Američany, kteří konečně zažijí moderní chatování. Sice budou tyto funkce považovat za velkou inovaci, jelikož s iPhony nic jiného, než iMessage skoro nepoužívají ale co. My víme své. Byť my zase pořád odděluje SMS a chaty zvlášť do různých aplikací. Každý má holt to své. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.