IKEA představila robotický nábytek pro malé byty. Ukrývá v sobě ložnici i obývák najednou Zajímavé a důmyslné řešení

05.06.2019 11:36 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Švédská IKEA je celkem velkým inovátorem na trhu s nábytkem. V minulosti představila noční stolky s bezdrátovým nabíjením a nyní dokonce robotický nábytek
  • Ten má najít využití hlavně v malých bytech, kde není prostoru nazbyt a kombinuje ložnici s obývacím pokojem

Nový robotický systém nábytku nese název Rognan a IKEA ho vytvořila společně s americkým nábytkářským start-upem Ori Living. Celá stěna se ovládá pomocí touchpadu na boční straně skříně a posouváním je možné vytvořit dva prostory - ložnici nebo obývací pokoj. 

V části obývacího pokoje je ve stěně zabudovaná pohovka a úložné prostory nad ní. Když ale bude chtít nájemník bytu ulehnout nebo pracovat, jednoduše zmáčkne tlačítko na touchpadu a celá stěna se posune na druhou stranu. Poté lze vysunout desku, která slouží jako pracovní stůl, popřípadě samotnou postel, které je uschovaná v místě pro pohovku.


"Rognan přetváří malé prostory na pohodlný a multifunkční domov. Mění se podle vašich potřeb - od spánku k oblečení, návštěvám a dalším. Populace měst stále roste a naše místo pro život se zmenšuje. Rognan je novou realitou moderního urbanistického života," napsala na Instagramu společnost IKEA.

Jedná se o velice zajímavé řešení pro byty 1+kk nebo 1+1, kde není moc prostoru nazbyt a kde nájemník potřebuje prostor pro spaní, práci a osobní život, ale nemá možnost do bytu vměstnat všechen nábytek zvlášť. IKEA prozatím neoznámila cenu. Robotický nábytek bude dostupný v roce 2020 v Hong Kongu a Japonsku. Zda se dostane i na evropské trhy prozatím není známé.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.