Huawei ztrácí v Číně podporu kvůli tomu, že nechalo uvěznit bývalého zaměstnance Velký špatný

11.12.2019 17:18 / od Honza Nuc
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
  • Huawei dlouhodobě čelí tlaku ze strany Spojených států a tvrdým restrikcím. Nicméně podpora z domácí Číny byla a je pro společnost důležitá.
  • Tomu je však zřejmě konec a proti Huawei se i doma zvedá vlna nevole. Může za to uvěznění jednoho z bývalých zaměstnanců firmy na 251 dní.

V lednu loňského roku musel Li Chung-jüan odejít ze společnosti Huawei, pro niž pracoval dlouhých třináct let. Tehdy pětatřicetiletý pracovník získal odstupné ve ve výši v přepočtu 990 tisíc korun. Pak ale přišel zvrat. Muž totiž skončil ve vězení na dlouhých 251 dní.

Stalo se tak poté, co ho v prosinci roku 2018 zatkla policie, protože svého bývalého zaměstnance nahlásilo vedení společnosti Huawei a obvinilo ho z vydírání. Li Chung-jüana propustili až letos v srpnu kvůli nedostatku důkazů. Číňané se společnosti Huawei zastávali a podporovali ji, když udeřila pěst Donalda Trumpa. Nicméně po zjištění, co firma udělala bývalému zaměstnanci a že ho nechala zavřít, se Čínané proti firmě až nyní postupně obrací a jsou pobouření. Před nějakou dobou se na čínských sociálních sítích objevil dokument, jenž celý případ popisuje a údajně pochází ze zastupitelství v Šen-čenu

V dokumentu se píše, že Li Chung-jüan nakonec od čínské vlády obdržel v přepočtu 350 tisíc korun jako kompenzaci za to, že muž strávil dlouhý čas neoprávněně ve vězení. To znamená, že čínská vláda a úřady si nemyslí, že by Li spáchal jakýkoliv prohřešek. Huawei ale stále tvrdí, že jejich bývalý zaměstnanec vyhrožoval manažerům firmy tím, že odhalí nekalé obchodní aktivity vládě a vládním inspektorům. Liův právník ale taková tvrzení odmítá.

Lidé se na sociálních sítích bouří a Li Chung-jüanovi vyjadřují solidaritu a podporu. Zároveň podotýkají, že v čínských technologických firmách většinou pracovníci tráví každý den (mimo neděle) čas od 9 ráno do 9 do večera a takto se jim společnost odvděčí. 

Samozřejmě nemůžeme tušit, s jakými slovy se Li Chung-jüan se společností Huawei rozešel, když ho vyhodila, ale dle čínské vlády strávil 251 dní ve vězení neoprávněně a je tedy nevinný, neboť se žádné vydírání nepotvrdilo.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.