Huawei začíná hledat náhradu za Google Play a protlačuje více svou AppGallery Pořád ale nebude mít nárok na aplikace Googlu

22.05.2019 14:52 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Situace u Huawei není vůbec růžová a firma proto hledá řešení, jak uživatelům zajistit přístup k aplikacím a obejít Google Play
  • Firma začala vyjednávat s vývojáři, aby své aplikace nahráli do její aplikace AppGallery a také zkouší již existující store Aptoide

Huawei se potýká s problémy, které způsobil americký prezident Donald Trump, když firmu zařadil na černou listinu. Tím pádem s ní bez patřičného povolení nemohou spolupracovat americké firmy jako třeba Google. A to je problém, protože telefony od Huawei běží samozřejmě na systému Android právě od Googlu. Prozatím dostalo Huawei tříměsíční odklad, ale potom bude muset zajistit uživatelům alternativu. Svůj vlastní systém, který firma vyvíjela údajně šest let, už má. Zbývá obchod s aplikacemi.


Huawei už má vlastní obchod s aplikacemi - AppGallery, ale samozřejmě zde nejsou všechny aplikace. Firma vyjednává také se službou Aptoide, která má ve svém obchodě přes 900 tisíc aplikací a využívá ji téměř 200 milionů uživatelů. Další možností, kterou Huawei zkouší, je přemluvit vývojáře, aby své aplikace nahráli přímo do AppGallery, což by vyřešilo problém daleko lépe. Částečně. V AppGallery by sice byly aplikace a zřejmě by i postupně přibývaly, nicméně nejdůležitější aplikace od Googlu by prostě chyběly. YouTube, Gmail, Google Maps a další aplikace hojně využívané uživateli by prostě nebyli k mání, a to je dost podstatný problém.

Čínská společnost se také snaží u evropských operátorů vyjednat, aby jejich obchod AppGallery předinstalovali do jejich telefonů. Jak to všechno dopadne ještě uvidíme, ale faktem zůstává, že bez aplikací od Googlu nebude Huawei pro zákazníky zajímavé.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.