Huawei vydává telefon, který musel upravit kvůli nátlaku Ameriky K nám se patrně nedostane

16. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
  • Nova 7 SE doplatila v dubnu letošní roku na americká nařízení a Huawei ji muselo přestat vyrábět.
  • Proto to nyní zkouší Huawei po druhé s procesorem MediaTek Dimensity 800U a 5G konektivitou.
  • Telefon má také 8 GB RAM, 4000 mAh s 40W nabíjením a čveřici fotoaparátů.

Spousta lidí stále i po více jak roce od počátku šarvátky mezi Huawei a Amerikou celou situaci zlehčuj. Že to není tak hrozné, že se stále může vše vyřešit a tak dále. Jenomže čínský výrobce dostává stále jednu ránu za druhou a spousta lidí neví třeba ani o příběhu telefonu Nova 7 SE. Tenhle telefon se představil v dubnu, ale jelikož tehdy Amerika proti Huawei přitvrdila, tak se musel tento model kompletně zrušit a přestat vyrábět, jelikož nemělo už Huawei zkrátka jak jej vyrábět. Ano, až takhle špatné to může být. Již představení telefon může prostě najednou zmizí.

Reklama

Huawei se však nevzdává, a tak přináší nyní na trh upravenou verzi. Nova 7 SE 5G Youth, to je zase jméno, je úplně stejný telefon jako zabitá Nova 7 SE, avšak namísto vlastního 5G procesoru Kirin 820 má v sobě MediaTek Dimensity 800U. Ten má rovněž samozřejmě 5G, jak název zařízení nasvědčuje. Dále je zde 6,5placový Full HD+ LCD displej s průstřelem pro přední 16Mpx kamerku. Nechybí 4000mAh baterie s 40W nabíjením či nadstavba EMUI 10.1 založena na Androidu 10.Soustavu čtyř fotoaparátů na zádech tvoří 64Mpx hlavní senzor, 8Mpx širokoúhlý fotoaparát, 2Mpx makro senzor a 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí. Čtečka otisků prstů je dále na boku a k dispozici je pouze verze s 8 GB RAM a 128GB úložištěm. Možnost rozšíření paměti pomocí microSD však chybí a telefon nemá ani 3,5mm jack pro sluchátka.  

V každém případě by mohla být ale Nova 7 SE 5G Youth velice zajímavý telefon, byť cena po přepočtu a započítání daně činí 9,5 tisíce korun. To rozhodně není málo na telefon s 60Hz LCD displejem bez Google služeb. Je však velice pravděpodobné, že tento konkrétní model se k nám ani nedostane. 

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.