Huawei tvrdí, že AppGallery je třetím největším obchodem s aplikacemi na světě I tak v něm chybí stěžejní aplikace

27.02.2020 06:30 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Čínské Huawei tvrdí, že jejich obchod s aplikacemi App Gallery je třetím největší na světě.
  • Společnost doufá, že naláká vývojáře aplikací na 400 milionů uživatelů měsíčně.
  • Do zatraktivnění obchodu App Gallery plánuje Huawei investovat jednu miliardu dolarů.

Huawei má nyní těžkou situaci kvůli banu od Spojených států a nemožnosti využívat americké technologie a software, tím pádem ani služby od Google, včetně obchodu Google Play. Čínská společnost stále pracuje na nových Huawei Mobile Services (HMS), jenž mají nahradit veškeré googlí služby. Dokonce se Huawei spojilo se společnostmi Xiaomi, Vivo a Oppo, aby se vymanilo z otěží Google Play.

Podle nejnovější tiskové zprávy spoléhá čínská společnost především na obchod s aplikacemi App Gallery, což je dost logické, neboť je dost stěžejní pro celý systém. Bez obchodu a bez jistoty, že v něm budou všechny potřebné aplikace, si moc lidí telefony Huawei nekoupí. Čínská firma proto nyní ujišťuje, že App Gallery je třetím největším obchodem s aplikacemi na světě hned za Obchodem Play a App Store. App Gallery má údajně přes 400 milionů měsíčních uživatelů.

Důležité je ale zmínit, že většina z oněch čtyř set milionů uživatelů pochází z Číny. A není se čemu divit, v App Gallery prostě chybí klasické aplikace, které používáme u nás jako Facebook, Spotify, Instagram a mnoho dalších. Prostě základní aplikace, jež využívá téměř každý v obchodu chybí. A zrovna třeba u Facebooku není ani jisté, zda v App Gallery bude, protože se jedná o americkou společnost, která má zákaz s Huawei jakýmkoliv způsobem obchodovat či spolupracovat, pokud nedostane výjimku od americké vlády.

Huawei se tak sice může chvástat, že má třetí největší obchod s aplikacemi na světě, pokud v něm ale nebudou základní a nejpoužívanější aplikace, je jim to k ničemu. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.