Huawei představilo svůj první telefon s vyjížděcí kamerkou Už i Huawei se odhodlalo

09.05.2019 15:23 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300

Mezi mobilními výrobci se již našli tací, kteří namísto výřezu v displeji začali do svých telefonů dávat jiná řešení předních kamer. Prvními vlaštovkami byly firmy Vivo a Oppo a postupně se začali přidávat další. Huawei dlouho odolával, ale nyní představil telefon Huawei P Smart Z, který nemá v displeji žádný výřez, ale řeší to vyjížděcí kamerkou. Huawei svůj první model s vyjížděcí kamerkou zařadilo do nižšího segmentu s cenou okolo 279€ (lehce přes 7 tisíc korun) a vypadá to, že společnost zkouší, jak takový telefon veřejnost přijme.

Bezrámečkový LCD displej P Smart Z je velký 6,6" a má Full HD+ rozlišení. Rámečky jsou kolem něj minimální, pouze na spodní straně zařízení je výraznější brada. Co se týče vyjížděcí přední kamery, ta má 16 megapixelů a světelnost f/2.0. Na zádech telefonu je pak hlavní 16 megapixelová kamerka se světelností f/1.8 s druhou 2 megapixelovou kamerou pro hloubku ostrosti. Pod kamerami je pak LED blesk.

Uvnitř zařízení tepe upravený procesor Kirin 710F se 4GB RAM a 64 GB interním úložištěm. P Smart Z samozřejmě běží na Androidu 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.0. Baterie je v telefonu v dost dobré hodnotě 4.000 mAh. Co se týče vzhledu, ten na první pohled připomíná Pixely od Googlu. Zadní strana je totiž barevně rozdělená na dvě části, kdy v té horní je světle modrá a v dolní tmavě modrá barva. Co ještě musím zmínit, je čtečka otisků prstů na zádech. Jinak je telefon poměrně hezký a palec nahoru pro Huawei za to, že se opustil výřez a pustil se do vyjížděcího mechanismu. Telefon Huawei nabízí v modré, černé a zelené variantě.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.