Huawei představil nádherné telefony Enjoy 20 s procesory Dimensity Vypadají dobře

03.09.2020 16:00 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Čínské Huawei představilo dva nové telefony střední třídy, zařízení Enjoy 20 Plus 5G a Enjoy 20 5G.
  • Verze s přídomkem Plus připomíná telefon Huawei Mate 30, druhý model zezadu zase jako iPhone 11.

Huawei Enjoy 20 Plus 5G

Telefon na trh dorazí s 6,63" LCD displejem s rozlišením 1080 x 2400 pixelů a poměrem stran 20:9. Potěší taktéž 90Hz obnovovací frekvence a displej bez jakéhokoliv výřezu či průstřelu, protože je přední 16Mpx kamerka vyjíždějící.

Uvnitř telefonu tepe procesor MediaTek Dimensity 720, což je nový procesor střední třídy, který podporu 5G sítě. Procesoru asistuje 6 nebo 8GB LPDDR4X RAM a 128GB vnitřní úložiště rozšiřitelné o paměťové karty Huawei až o kapacitě 256 GB.

Na zadní straně je v kruhovém modulu fotoaparátu umístěný trojlístek fotoaparátů. Hlavní senzor má rozlišení 48 Mpx, dále je zde 8Mpx širokoúhlý objektiv a 2Mpx makro snímač. Nechybí samozřejmě přisvětlovací dioda. Baterii má telefon o kapacitě 4200 mAh a nabízí rychlé 40W nabíjení, dále 3,5mm konektor a také čtečku otisků prstů na boku telefonu.

Zařízení bude dostupné v černé, zelené, modré a růžové barvě za 335 dolarů v základu, tedy za 9 tisíc korun s českou daní. Na tuzemský trh se ale s velkou pravděpodobnosti nedostane a zůstane v Číně.


Huawei Enjoy 20 5G

Druhým telefonem je model Enjoy 20 5G, který má 6,6" IPS displej s HD+ rozlišením a jen 60Hz obnovovací frekvencí. Opět Huawei nasadilo stejný procesor, tedy Dimensity 720 s podporou 5G sítí, tentokrát s 4 nebo 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm. To se dá rozšířit o microSD karty až o kapacitě 512 GB.

Na zadní straně jsou ve čtvercovém modulu tři fotoaparáty - hlavní 13Mpx, širokoúhlý 8Mpx a makro 2Mpx. Přední kamerka je ve výřezu displeje a má rozlišení 8 Mpx.

Potěší velká baterie o kapacitě 5000 mAh, ale už se tolik zájemci nezaradují z 10W nabíjení. Čtečka otisků prstů je opět na boku. No a kolik si bude Huawei účtovat? Zhruba 250 dolarů za základní verzi, tedy 6800 korun s daní. Opět se ho ale na českém trhu nedočkáme.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.