Huawei P40 Pro vystavuje opět svůj úchvatný displej a nové fotoaparáty Ukázal se ovšem i menší bráška

23.03.2020 05:00 / od Michal Šrajer
foto:  Huawei
  • Základní model P40 nabídne na dnešního dobu poměrně kompaktní 6,1palcový Full HD+ OLED displej.
  • Dražší sourozenec P40 Pro jej však zastíní skutečně téměř bezrámečkovým Quad HD+ panelem.
  • Představení se dočkáme již tento týden 26. března pomocí online streamu.

Byť je budoucnost Huawei stále velice pochybná a život bez Google služeb a infrastruktury velice těžký, vydání nové vlajkové řady P40 už nic nezabrání. Telefon se budou představovat za pár dní a nutno říct, že po hardwarové stránce vypadají stále lépe a lépe. Ještě více se mi však líbí nové rendery, které o víkendu vypluly na světlo světa. 


Huawei P40

Už základní model Huawei P40 vypadá skvěle. Tenké rámečky rovného displeje doplňuje velice elegantní design, který je sice velice podobný Galaxy S20 se svým obřím modulem fotoaparátů, ale přesto dokázalo Huawei udělat dle mého názoru hezčí telefon. Zde ten černý modul nebije tolik do očí a lépe ladí s křivkami zařízení, ale to je jen můj názor. 

Pokud jde o samotný telefon, ten nabídne procesor Kirin 990 5G, 3800mAh baterii, rychlé drátové nabíjení a 6,1palcový Full HD+ OLED displej s průstřelem. V něm by měla být 32Mpx kamerka a senzor pro měření hloubky ostrosti. Pokud jde o záda zařízení, nalezneme zde jedinečný 52Mpx senzor od Sony, 16Mpx širokoúhlý fotoaparát a 8Mpx teleobjektiv s 3x optickým zoomem. Novinkou bude také Huawei XD Fusion Engine for Picture. Co přesně se pod tímto předlouhým názvem skrývá nevíme, ale zaručeně jde o nějaký nový typ softwarového zpracování fotek. Jako je Smart HDR či Deep Fusion Applu. 



Huawei P40 Pro

Mnohem impozantnější bude však už jen na pohled Huawei P40 Pro. Nový obrázek nám dává detailnější pohled z více úhlů na fantastický OLED displej zaoblený ve všech směrech. Telefon tak prakticky přišel o rámečky, avšak stále má fyzická tlačítka na boku. Není to takový extrém jako v případě Mate 30 Pro

Pokud jde o specifikace vybavenějšího sourozence, máme očekávat stále Kirin 990 5G s větší 4200mAh baterií, 40W nabíjení pomocí USB-C a 27W až 40W bezdrátové nabíjení. Quad HD+ OLED displej bude mít 6,58 palců, což je naštěstí příjemně menší velikost, než nabízí drtivá většina letošních vlajek. Obzvláště díky neexistujícím rámečkům může být tedy telefon nečekaně kompaktní vzhledem k úhlopříčce. 


Hlavním lákadlem budou ovšem nepochybně čtyři hlavní fotoaparáty, jež dostaly jméno Leica Ultra Vision Quad Cam. Někdo v Huawei očividně nesnáší krátká a výstižná jména. I zde bude hlavní 52Mpx senzor, ale zbytek je úplně jiný. Máme se dočkat vylepšeného 40Mpx širokoúhlého fotoaparátu z Mate 30 Pro, ToF senzoru, a především nového 12Mpx periskopického teleobjektivu s pokročilou optickou stabilizací. Ten nabídne patrně 5x optický zoom a pouze model P40 Pro Premium se pochlubí 10x optickým zoomem, ale to zatím pochopitelně nevíme s jistotou. Celkově je nejméně informací právě kolem teleobjektivu. Nicméně se máme ještě dočkat až 50x hybridního zoomu a možná i speciálního čipu určeného čistě pro focení.

O nejdražším Huawei P40 Pro Premium jako by se v posledních týdnech slehla zem, až si člověk říká, jestli Huawei nakonec tento model neopustilo a nebude se soustředit v současné situace raději pouze na dva levnější a tím pádem mnohem prodejnějším modelům. Ostatně prodat větší mase telefon už za 20 tisíc korun bez jakýkoli Google služeb, aplikací a Obchodu Play bude nesmírně těžký úkol. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.