Huawei P40 a P40 Pro jsou krásné telefony s čárou přes rozpočet Výkon ani krása jim nechybí

27. březen 2020
2 min. čtení
0 videí
0 komentářů
foto:  Huawei
  • Čínský výrobce Huawei představil ve čtvrtek nové telefony Huawei P40 a P40 Pro.
  • Všechny modely nabídnou výborné displeje, fotoaparáty i zajímavý design za cenu, která nepřesahuje 26 tisíc korun.
  • Dojem z telefonů však kazí absence služeb od Googlu a aplikací v obchodu App Gallery.

Huawei P40 Pro

Nejvyšší model z celé řady (pokud nepočítáme P40 Pro+, jež se u nás neprodává) je telefon Huawei P40 Pro. Čínský výrobce si dal na zařízení opravdu záležet a jeho design je neskutečný. Přední strana skýtá 6,58" OLED displej s rozlišením 1200 x 2640 pixelů a 90Hz obnovovací frekvencí. Rámečky okolo displeje, jež Huawei pojmenoval Quad-curve Overflow, jsou minimální, takže zepředu vypadá telefon opravdu impozantně. V displeji se ještě ukrývá čtečka otisků prstů, která má být dle Huawei o třicet procent rychlejší oproti čtečce v řade P30.

Reklama

Uvnitř telefonu tepe procesor Kirin 990 s podporou 5G sítí v kombinaci s 8GB RAM a 256GB vnitřním úložištěm UFS 3.0. O skvělém výkonu tedy nemůže být pochyb. Nejzajímavější jsou však samozřejmě fotoaparáty na zadní straně. Když pomineme design modulu fotoaparátu, jenž je opět hranatý, jak v poslední době vídáme všude, tak zde máme zajímavé objektivy. Hlavní senzor má 50 Mpx a světelnost f/1.9. Senzor je velký 1/1.28", což je opravdu dost, takže fotografie za horších světelných podmínek budou skvělé. No a optická stabilizace obrazu je zde již samozřejmostí.

Další je u P40 Pro 40Mpx širokoúhlý objektiv se světelností f/1.8 a taky 12Mpx periskopický objektiv s ostřením, optickou stabilizací a pětinásobným optickým zoomem, 10násobným hybridním zoomem a 50násobným digitálním zoomem. Poté je zde už jen přisvětlovací dioda a ToF senzor. Huawei u letošního modelu nabízí barevné spektrum RYYB, díky čemuž by se měla zvýšit prostupnost světla k senzoru a tím se i zvýšit kvalita přiblíženého snímku. Co se týče přední kamerky, ta nabízí 32Mpx a světelnost f/2.2 a je propojená s ToF senzorem kvůli měření hloubky ostrosti. No a co se týče videa, to dokáže P40 Pro natáčet až v 2160p při 60 FPS.

Baterie je v telefonu o kapacitě 4200 mAh se 40W rychlonabíjením pomocí kabelu, 27W bezdrátovým a 27W reverzním nabíjením. Co se týče cenovky, Huawei P40 Pro bude na českém trhu stát 25 999 korun a bude dostupná v barvách Ice White, Silver Frost, Deep Sea Blue, Brush Gold a Black.


Huawei P40

Levnější model Huawei P40 nabízí OLED displej o velikosti 6,1" s rozlišením 2340x1080 pixelů. Okolo displeje jsou o něco větší rámečky ve srovnání s vyšším modelem. V displeji je opět duální průstřel s 32Mpx kamerkou a ToF senzorem.  Uvnitř telefonu je opět procesor Kirin 990 od Huawei s podporou 5G sítí a v kombinaci s 6/8GB RAM a až 256GB vnitřní pamětí UFS 3.0. 

Na zadní straně nalezneme čtyři fotoaparáty, hlavní senzor má opět 50Mpx a jedná se o stejný objektiv jako v případě vyšší P40 Pro. Pak už jsou zde rozdíly. Teleobjektiv má pouze 8Mpx a trojnásobný optický zoom. Širokoúhlý pak jen 16Mpx se světelností f/2.2. Co se týče baterie, tu má P40 o velikosti 3800 mAh s pouze 22,5W rychlonabíjením pomocí kabelu.

Telefon je dostupný v barvách Silver Frost, Ice White, Deep Sea Blue, Blush Gold a Black za cenu 18 999 korun.


Skvělé telefony bez Googlu

 Huawei P40 a P40 Pro jsou bezesporu výborné telefony, které zaujmou na první pohled. Huawei opět vylepšilo fotoaparáty a ukázkové fotografie vypadaly hodně dobře, i když jsme je nemohli prozatím porovnat s ostatními telefony. 

Celkový dojem z modelů však opět kazí chybějící služby od Googlu. Vím, opakujeme to stále, ale jinak to nejde. Huawei sice představilo své HMS služby, kterými se snaží Google nahradit. A ono to i celkem funguje, ale v App Gallery stále chybí aplikace a používání telefonu tak nebude nikdy stoprocentně komfortní.

Reklama

Více o App Gallery a HMS službách si můžete přečíst v našem podrobném článku Huawei bez Google Play: Jak doinstalovat další aplikace a vyplatí se to vůbec?

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.