Huawei P30 Pro má opět nejlepší fotoaparát na světě, ale není ani zdaleka nejdražší Zaručený hit je konečně oficiálně tady

26.03.2019 15:36 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Telefon má zcela nový a obří 40Mpx fotoaparát, periskopický 8Mpx zoom, širokoúhlý 20Mpx senzor a 3D ToF senzor
  • Výbavý čítá velký AMOLED displej se čtečkou otisků v něm, Kirin 980 či 4200mAh baterii
  • Základní cena 6/128GB varianty činí přivětivých 22 490 Kč

Konečně jsme se dočkali oficiálního představení P30 Pro a nutno říct, že byť jsme všechno už dopředu věděli, tak bylo impozantní vidět telefon na konferenci v akci. Začneme hned tím hlavním. P30 Pro je jen a pouze o fotoaparátu, o ničem jiném. Máme zde vylepšený hlavní fotoaparát, který má 40 Mpx a velikost senzoru 1/1.7". Tento obří senzor má u sebe nově světelnost f/1.6, optickou stabilizaci a změnil se barevný filtr pixelů z RGGB na RYYB, kdy tradiční zelenou barvu nahradila žluta. Díky tomu získává senzor o 40 % více světla. K tomu dáme ještě vylepšené HDR+ a možnost vytáhnout ISO na 409 600 a máme před námi neskutečně impozantní zařízení pro noční fotografie. 

Výsledkem mají být neuvěřitelné fotky, které nám byly ukázány živě přímo na pódiu, kdy dokázalo P30 Pro zachytit i v absolutní tmě nádherně detailní a prosvětlené fotografie. Fotoaparát je schopen vstřebat tolik světla, že ani vaše oči nedokáží zachytit podobný obraz. A to nejsme ani zdaleka u konce. Je zde také nový 8Mpx periskopický 5x optický zoom s optickou stabilizací. Ten dokáže zachytit zároveň hybridně 10x zoom a pokud se spolehnete čistě na digitál, dostanete z telefonu až neuvěřitelný 50x zoom. Do třetice nechybí ani 20Mpx širokoúhlý fotoaparát bez optické stabilizace, a navíc je zde i 3D ToF senzor pro portrétní režim a hrátky s rozšířenou realitou. Pokud vás zajímá třeba benchmark DxOMark, tak v něm P30 Pro každého porazilo s celkovým skóre 112 bodů, avšak čistě ve videu je dodnes nejlepší Xiaomi Mi 9.

Vepředu je poté zase nový po bocích zaoblený 6,47palcový AMOLED displej. Ten má v sobě optickou čtečku otisků prstů, která má být ještě lepší jak v Mate 20 Pro. Rozlišení je ovšem stále Full HD+, ale zmenšil se výrazně notch s 32Mpx kamerkou. To ale také znamená, že tu není žádné 3D odemykání obličejem, a dokonce ani sluchátko. Namísto toho vibruje celý displej. To zároveň znamená, že zde nejsou bohužel stereo reproduktory, což zamrzí, ale alespoň Huawei výrazně zvětšil spodní reproduktor. 


Uvnitř skleněného těla krytým voděodolností IP68 tepe procesor Kirin 980, 6/8 GB RAM a až 512GB úložiště. Paměť je možné rozšířit, ale pouze pomocí vlastních nano paměťových karet. Dále je zde velká 4200mAh baterie s 40W nabíjením pomocí USB-C a nechybí ani 15W bezdrátové nabíjení či reverzní nabíjení. Chybí stále jen 3,5mm jack. Co se systému týče spoléhá Huawei samozřejmě na Android 9.0 Pie s vlastní nadstavbou EMUI 9.1. 

Telefon bude na prodej v černé, bílé a modré barvě už příští týden. Základní cena 6/128GB varianty je stanovena na příznivých 22 490 Kč, což je vzhledem k technologiím a konkurenci velice dobrá cena. Vyšší 8/256GB model bude poté stát 24 990 Kč. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.