Huawei P Smart 2020 bude mít Google služby. Vděčí za to opět recyklaci z loňska Bude to jeden z posledních Huawei s Googlem?

01.05.2020 09:00 / od Jakub Horváth
foto:  Huawei
  • P Smart 2020 bude mít stejné fotoaparáty a většinu výbavy jako loňská verze.
  • O výkon se tedy postará opět procesor Kirin 710F a baterie má stále stejnou kapacitu.
  • Telefon však změnil trochu design a paměti.

Kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou nesmí americké společnosti spolupracovat s Huawei, to už je známý fakt. Jedinou výjimku tvoří podpora zařízení představených před zákazem. Huawei ale našlo mezeru a představí tedy i letos telefon P Smart 2020 s Google službami. Odlišnost oproti loňskému modelu není velká, ale přesto k pár důležitým změnám dojde. V tom však právě je onen trik. Huawei zkrátka jen zrecykluje telefon s hardwarem, který loni stihl projít certifikací.

Letošní model bude mít všechny fotoaparáty stejné jako loňský P Smart 2019. Kapkovitý výřez zůstane stejný, ale design se změní na zadní straně. Modul s objektivy se zvětšil a připomíná většími rozměry trochu řadu P40. Baterie o slušné kapacitě 3400 mAh se nemění, ale tentokrát ji budeme konečně nabíjet USB-C kabelem. Telefon poběží na čipu Kirin 710F, který je na tom s výkonem stejně jako Kirin 710. Příjemným upgradem bude navýšení paměti RAM na 4 GB a interní úložiště poskytne až 128 GB. Displej o velikosti 6,21 palců s Full HD+ rozlišení rovněž zůstává.

Jedním z důvodů proč tento telefon dostane Google Mobile Services bude také starší Android 9. Dá se ale očekávat, že aktualizace na novější Android 10 přijde velmi rychle, neboť na předchozím modelu už dlouho běží.

Není zároveň divu, že se Huawei snaží přinést podobný telefon i letos na trh. P Smart 2019 byl v Evropě velmi populární, a proto se Huawei rozhodl trochu osvěžit design a vydat lehce vylepšenou verzi. Za zhruba 5300 korun se ale nejedná o příliš výhodnou koupi. Telefon považuji za nudnou recyklaci, na kterou jsme už u Huawei a Honoru už dlouho zvyklí. 


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.