Huawei opět poráží Apple a je stále druhým největším výrobcem smartphonů na světě Prodeje Samsungu nadále klesají

02.11.2018 16:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Huawei prodal o 30 % více telefonů než loni za stejné období a Xiaomi roste o 20 %
  • Apple zůstává v podstatě na stejných číslech a stejně tak Oppo
  • Samsung je stále bezkonkurenčním číslem jedna, ale prodeje opět klesají

Globální trh se smartphony zpomaluje a prodeje postupně již rok klesají. Podle nejnovějších na sobě nezávislých analýz klesly prodeje za stejné období oproti loňskému roku o 6 až 8 %. Důvody tohoto poklesu mají být podle odborníků různé. Lidé prý už necítí tak silnou nutnost upgradovat častěji a na trhu prý chybí vzrušující inovativní hardware. Některým výrobců se však daří i přesto neuvěřitelně rychle růst. Nejlepším důkazem je Huawei, které stále vzkvétá a dokazuje, že umí vyrobit jako jeden z mála výrobců skutečně atraktivní telefony, které k zákazníkům promlouvají. 

Huawei je již podruhé za sebou druhým největším výrobcem smartphonů na světěSpolečnost má za třetí čtvrtletí o více jak 30 % lepší prodeje než minulý rok za stejné období. Vítězná série tak nekončí a Huawei se tím pádem stává již podruhé za sebou druhým největším výrobcem smartphonů na světě. Huawei prodalo přesněji o 5 milionů smartphonů více než Apple, který sedí opět na třetím místě a jeho meziroční růst činí pouze 0,4 %. Jediným dalším rostoucím výrobcem je rovněž čínské Xiaomi, kterému se zlepšily meziroční prodeje o 20 % a je tak na čtvrtém místě. TOP 5 uzavírá Oppo, jemuž ovšem prodeje nepatrně klesly. Nejvíce odnášejí zpomalení trhu ostatní menší výrobci, jejichž prodeje klesly dohromady o 24 %. Třeba takové Sony by o tom mohlo vyprávět

Každopádně zatímco v Huawei mohou slavit obrovský úspěch, jelikož ani vydání nových iPhonů jejich druhé místo neohrozilo, tak v Samsungu by se měli začít obávat. Korejský obr je sice stále neochvějné číslo jedna, ale prodeje meziročně výrazně klesly o 13 %. Prodeje Galaxy Note 9 byly podle všeho úspěšné, ale společnosti se nedaří ve stále důležitější střední a vyšší střední třídě. Naopak Huawei se daří ve vlajkových modelech, v nízké i v té střední třídě, kde mu výrazně pomáhá Honor. A to se do tohoto čtvrtletí ještě nemohli započítat prodeje Matu 20 Pro, který již nyní trhá předobjednávkové rekordy. Vypadá to tedy, že Huawei už z druhého místa jen tak někdo nesesadí.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.