Huawei očekává letos pokles prodejů o desítky milionů kusů Bývalý aspirant na jedničku trhu

17.06.2019 18:36 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • Společnost Huawei se pomalu ale jistě dotahovala na přední příčky celosvětových prodejů mobilních telefonů.
  • Huawei bylo za rok 2018 na třetím místě hned za Samsungem a vedení společnosti ho plánovalo do roku 2021 předběhnout.
  • Poté ale zasáhl americký prezident Donald Trump a plány zhatil. Nyní Huawei předpokládá vysoké ztráty.

Po zařazení firmy Huawei na černou listinu Spojených států je situace kolem čínské firmy hodně nejistá. Huawei pravděpodobně nebude mít přístup ke komponentám do svých telefonů a také k samotnému operačnímu systému. Náhrada systému Android už podle zástupců čínské firmy existuje a bude se jmenovat HongMeng (globálně možná Oak/Ark OS), ale i tak prý Huawei vyjednává s Ruskem o případném využití jejich operačního systému Aurora OS založeném na linuxovém SailFish OS.

Huawei tak zažívá opravdu krušné časy. Podle agentury Bloomberg předpokládá Huawei, že jejich prodej telefonů letos klesne o 40 až 60 procent, což znamená zhruba 40 až 60 milionů mobilních telefonů prodávaných mimo Čínu. Jedná se o poměrně velké rozmezí mezi čísly, ale ani samotná společnost netuší, jak se bude situace vyvíjet.


Čínský výrobce dokonce začíná monitorovat vypuštění Honoru 20 ve Velké Britání a Francii naplánovaný na pátek 21. června. Dva francouzští dopravci totiž přestali dovážet podznačku Honor a pokud se vypuštění Honoru 20 nepovede, Huawei údajně úplně pozastaví jeho rozesílání. Potencionální kupující telefonu totiž nebudou mít jistotu, že telefon bude stále fungovat v pořádku, respektive je nejistá podpora od Googlu. Ten sice řekl, že bezpečnostní záplaty systému telefony čínské značky dostávat stále budou, ale i tak je to chabá náhražka za budoucí aktualizace systému.

No a na konci alespoň něco pozitivnějšího. Podle analytika Ming-Chi Kua, známého hlavně díky predikcím ohledně firmy Apple, by měly prodeje telefonů Huawei alespoň v Číně stále růst. V prvním čtvrtletí tam totiž měla firma 34 procentní podíl na trhu, který by se podle analytika měl navýšit až na 45 procent v letošním roce.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.