Dle průzkumů začaly až loni klesat prodeje telefonů Huawei raketovým tempem
Nešťastné sankce ze strany Spojených států způsobily meziroční pokles podílu na globálním trhu z 15 % na pouhá 3 %.
Byť už ale telefony nemizí ze skladů jako dříve, tak nabízí značka stále skvělé produkty v ostatních odvětvích, kterým se daří.
Až překvapivě dlouho se držel Huawei i přes sankce Spojených států mezi největšími výrobci mobilů na světe. V prvním roce od zavedení na černou listinu USA značka sice v pořadí největší výrobců klesla, ale zdálo se, že Čína udrží prodeje naživu, jelikož tam nedostupnost Googlu služeb nic neznamená. Jak jsme ale říkali od začátku, nejhorší jsou nastavená omezení pro hardware. Huawei už skoro tři roky nesmí obchodovat s většinou velkých společností. To znamená, že už nemůže do telefonů dávat tak kvalitní na zakázku vyrobený hardware a nemůže inovovat stejným tempem.
Tím pádem začali také v Číně lidé značku opouštět, jelikož ostatní vydávali telefony častěji, výběr modelů je pestřejší a hardware začal být i lepší. S tím ale Huawei bohužel nemůže nic dělat, dokud pro něj platí veškeré zákazy nebo si nezačne nějakým způsobem vyrábět vše pod sebou. Zkrátka to nějakou dobu trvalo, ale devastující následek, podle mnohých zbytečných či nespravedlivých, sankcí se začíná naplno projevovat.
Podle průzkumu firmy Omdia Huawei bohužel prakticky zmizel ze seznamu největších výrobců na světě. Společnost dodala loni pouze 35 milionů telefonů, což je meziroční pokles o 85 %. A ani předloni nebyly prodeje největší. Ostatně klesl Huawei v roce 2020 z příček největšího výrobce na 15% podíl na trhu. V roce 2021 je už ovšem podíl na globálním trhu pouze 3 %. Jen pro srovnání, Samsung či Apple dodali loni každý přes 200 milionů telefonů, přičemž Huawei byl dříve na jejich úrovni a mířil ještě výš.
Ani kvalitní kousky jako Huawei P50 Pro zkrátka nepomůžou, když jsou limitovány dostupným hardwarem, a především máte v nabídce za celý rok jen dva či tři nové modely. Dokonce ani v Číně už není Huawei v TOP 5 výrobcích. Kam všichni přešli? Inu, část se rozmělnila mezi vivo, OPPO, Xiaomi a dokonce Motorolu. Avšak ten největší kus fanoušků přešel loni na Honor, který se oprostil od pout mateřské značky a vystřelil na pozici třetí největší značky smartphonů v Číně. Mobily tedy asi už nikdy nebudou pro Huawei tak důležitou součástí obchodní strategie jako kdysi. Na druhou stranu dostáváme alespoň špičkové a agresivně ceněné notebooky, hodinky, sluchátka, monitory a další produkty. Těm všem se stále hezky daří a společnost se očividně ani nebojí vstupovat do nových kategorií produktů, jako jsou zmiňované monitory. Pořád má tedy Huawei rozhodně co nabídnout, jen už musíte hledat bohužel v jiných kategoriích.
Obávám se, že je to dané taky jejich nesmyslnou cenovou politikou. To, čím se dříve profilovali, tak opustili. Na jednu stranu se asi není čemu divit.....
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.