Huawei Mate XS je venku. Má lepší procesor i displej a stojí opět balík Hezké zařízení bez zářné budoucnosti

25.02.2020 11:44 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Čínské Huawei představilo druhou verzi svého ohebného telefonu s názvem Mate XS. Zařízení má být oproti první verzi vylepšené a nabídne vyšší výkon.
  • Stále je zde jeden podstatný problém - absence služeb od Googlu.

Huawei tvrdí, že má model Mate XS oproti předchozí verzi vylepšený displej, který je nyní odolnější a taky přepracované ohebné klouby. Telefon má podle Huawei takzvanou quad-layer konstrukci displeje. První dvě vrstvy jsou z polyamidového filmu a drží pevně při sobě. Pod těmito vrstvami je ohebný OLED displej a pod ním poté vrstva z polymeru, která funguje jako "polštář".

Jedná se tak stále o podobný displej, jako u Huawei Mate X. Takový Samsung přidal do ohebného Galaxy Z Flip alespoň vrstvu s částečky skla, i když to taky není dokonalé (více v článku Lhal nám Samsung o skleněném displeji Galaxy Z Flip? Ano i ne). Čínská společnost se zaměřila také na samotné ohýbací klouby, které nyní mají více vydržet a jejich používání má být daleko příjemnější. Jestli tomu tak opravdu je, to bychom si museli vyzkoušet Mate X a Mate XS vedle sebe, a to se nám jen tak nepodaří. 

Co se týče specifikací jako takových, uvnitř ohebného telefonu tepe procesor Kirin 990, tedy nejvýkonnější čip od Huawei s podporou 5G sítí. V zařízení má být také vylepšený chladící systém. Jinak jsou specifikace totožné s prvním Mate X. Při zavřeném stavu má telefon úhlopříčku displeje 6,6", přičemž po otevření se navýší na 8". Mate XS má 40Mpx hlavní fotoaparát se světelností f/1.8, dále 8Mpx teleobjektiv se světelností f/2.4 a 16Mpx širokoúhlý objektiv se světelností f/2.2. Jako poslední je zde senzor na měření hloubky ostrosti. O plynulý chod systému se postará 8 GB RAM a 512GB vnitřního úložiště.

Problémem je však opět systém. Huawei sice stále může používat Android, ale již bez služeb od Googlu (Gmail, YouTube, Google Maps apod.). Čínská společnost pracuje stále na Huawei Mobile Services (HMS), které mají absenci Google služeb vyřešit, jenže stále nevíme, jak budou takové telefony fungovat. Už letos máme první zařízení od Huawei s novými službami spatřit na trhu a jsme opravdu zvědaví, jak si povedou.

Na závěr ještě zmíním cenu zařízení, i když je v tomto případě asi nedůležitá. Huawei si bude účtovat za Mate XS 2499 dolarů, což je v přepočtu bez daně přes 58 tisíc korun.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.